Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:

Локомотив (Пловдив) - Локомотив (София) 1:0 в мач от efbet Лига

Крушарски се завърна, а с това и триумфалните мигове за Локо (Пд)

"Смърфовете" спечелиха минимално "железничарското" дерби срещу Локомотив (Сф)

90+3′

КОСТОВ! В самия край наглед сигурната и заслужена победа на Локомотив (Пд) можеше и да се размине. Резервата Селсо Рапосо центрира от фланга, а кълбото бе засечено от Станислав Костов. Ударът му обаче не притежаваше нужната точност и така резултатът остана непроменен.

Снимка 608132

Източник: startphoto.bg

90+2′

Милош Петрович получава жълт картон.

90+1′

Бабакар Дион приключва участието си в срещата за сметка на Ивайло Димитров.

90′

Ерик Сорга бива заменен от Милош Петрович.

85′

МАТЕУС! Въпреки развоя на събитията, Локо (Пд) гледаше да не изпада в защита за пазене на резултата, ами разчиташе на непрестанни атаки, които имаха за цел отбелязването на втори гол. При нова такава страхотен рейд на крайния защитник Матеус завърши с техничен изстрел, който без малко не порази далечния ъгъл на Гайе.

Снимка 608127

84′

Денислав Александров ще замени бразилеца Джовани

83′

Най-добрият на терена днес - Петър Витанов е заменен от Георги Каракашев.

78′

ВИТАНОВ! Локомотив (Пд) можеше да успокои събитията с втори гол в своя полза, десетина минути преди последния съдийски сигнал. Лошо изчистена топка след фаул попадна в дебнещия на дъгата Петър Витанов. Акробатичният му изстрел премина покрай куп от футболисти, за да бъде отразен в крайна сметка от Гайе.

Снимка 608126

74′

Красимир Милошев напуска терена, а на негово място ще видим Селсо Рапосо.

70′
Снимка 608115

68′

Божидар Кацаров намери по великолепен начин Юлиян Ненов, който надбяга Йосип Томашевич в 66-ата минута, след което се свлече в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но съдията отсъди засада.

63′

Станислав Костов е една от надеждите на Локо (Сф) за промяна. Той заменя Димо Бакалов.

58′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПД)! 1:0! ЕРИК СОРГА! С оглед развоя на събитията, логичното на "Лаута" се случи в 58-ата минута. Петър Витанов загърби вражески защитник след отлично подаване на Джовани вътре в наказателното поле. Националът на България отправи удар между краката на Гайе и топката влизаше в опразнената врата, но за всеки случай Ерик Сорга протегна крак, за да "открадне" гола на своя колега. Но какво значение имаше това, след като Локо слагаше край на головата си суша и се добираше до ценна преднина в "железничарското" дерби.

57′
Снимка 608114

56′

Отлично двойно подаване между Джовани и Митко Илиев създаде напрежение в наказателното поле на съперника, ала Петър Витанов нямаше възможността да отправи може би голов удар.

52′

Локомотив (Пд) стартира втората част с надеждата, че офанзивните действия на домакините най-сетне ще дадат някакъв значим ефект.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 608111

44′

В 44-ата минута Петър Витанов се пусна от фланга и отправи успоредно на голлинията подаване. Не се намери обаче негов съотборник, който да порази мрежата на столичното Локо.

43′

Полувремето можеше да завърши по положителен начин за домакините. Йосип Томашевич реши да заложи на нестандартното и стреля от далечна дистанция. Силният му удар премина малко над горната греда на Гайе.

38′
Снимка 608110

36′

Карлос Франса стартира от собствената си половина и елегантно завъртя двама бранители на Локо (Пд), за да отправи опасен изстрел в 36-ата минута, който единствено се нуждаеше от малко повече точност.

28′

Юлиян Ненов стреля от около 25 метра директно от пряк свободен удар в 28-ата минута, но топката прелеят над напречната греда на вратата, пазена от Динко Хоркаш.

25′
Снимка 608109

22′

Ерик Сорга напомни за себе си, и най-вече за своята респектираща статистика от над 100 гола по терените в Естония, след като от движение шутира извън границата на наказателното поле. Ударът имаше необходимите достойнства, но Гайе направи прецизно спасяване.

18′

Пиер Зебли получава първия жълт картон в срещата.

11′

Преглеждане на ситуация с ВАР! Старите познайници от малко по-рано - Димо Бакалов и Тодор Павлов, отново бяха забъркани в сблъсък, ситуиран в наказателното поле на пловдивчани. Никола Попов получи сигнал от своите помощници, защото ситуацията трябваше да се преразгледа заради потенциална възможност за дузпа. До такова отсъждане обаче не се стигна и така играта продължи по план.

Снимка 608116

3′

ИНТЕРЕСНО! "Железничарското" дерби се "отвори" с вълнуващи мигове пред двете врати в 3-ата минута. Гостите от София организираха бърза контра, при която младият Тодор Павлов стори всичко позволено, за да спре опитващия да се откъсне Димо Бакалов. И докато крилото претендираше за дузпа, селекцията на Сашо Томаш проби през центъра, а Митко Илиев елегантно пусна в перспектива за Дион. Нападателят обаче стреля слабо в обсега на Гайе.

2′

Локомотив (Пловдив) определено изглеждаше като отбор, който иска да сложи край на неубедителните си изяви през пролетта. Зад "смърфовете" бяха и техните най-верни фенове, които бяха изпълнили почти до краен предел новооткритата трибуна "Бесика".

1′

91 Петър Андреев

Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) се изправят един срещу друг в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадиона в "Лаута" започва в 17:30 часа.

Положението пред двата тима е незавидно, като те се движиха доста добре в хода на сезона, но търпят срив в своето представяне, който е напът да им коства участие в битката за европейските квоти.

Крушарски: Локомотив (Пловдив) го очаква светло бъдеще, Левски ми е слабост

Основният акционер в Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски през седмицата се завърна в управлението на клуба

Пловдивското Локо все още няма отбелязан гол през 2023 година. "Черно-белите" показаха зъби срещу Ботев (Враца), но постепенно се стигна изравняване на играта и нулево равенство. Седмица по-късно обаче "Черно-белите" се сринаха като гост на Арда и бяха разбити с 0:5, което е притеснително за ръководеният от Александър Томаш тим.

Столичните "железничари" започнаха пролетния дял с нулево равенство срещу Ботев (Пловдив) в Коматево, а след това завършиха наравно 1:1 със Септември (София). Локомотивци ще трябва да се справят без своя голмайстор Димитър Митков, който пое към Русия и ще носи екипа на Рубин (Казан).

Генчев: Не можем да си позволим раздяла с още някой основен футболист

Край на изходящите трансфери в Локомотив (София)

В началото на сезона това дерби не предложи попадения в София, въпреки че добри положения пред двата тима не липсваха. Тогава "Смърфовете" доиграха срещата с човек по-малко, като преминалият в Черно море Александър Василев бе изгонен в 69 минута. Двубоят бе гарниран и от още седем жълти картона.