Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 4356
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

Локомотив (Пд) - Левски 2:2 в мач от efbet Лига

Ефектът "Стоилов" даде частичен резултат - Локо (Пд) и Левски не се победиха в зрелище на "Лаута"

Четири гола, две греди и 2:2 в дербито от неделната програма на efbet Лига

90+5′

Артур Крачун получава само жълт картон заради действията си срещу Краев.

90+4′

Радослав Цонев напуска терена, а оставащите минути ще бъдат изиграни от Ивайло Найденов.

90+3′
Снимка 546198

90+2′

Юношата на Левски - Айвън Ангелов, влиза в игра за Локомотив (Пд).

90+1′

Мартин Паскалев влиза в игра за Локомотив (Пд). Напуска Салинас.

90′

ГРЕДА ЗА ЛОКО! ВИТАНОВ! Локомотив вече се виждаше победител в 90-ата минута, ако не беше левскарската греда. Шелис изчисти много лошо поредната изсипана топка от "смърфовете". На границата на наказателното поле дебнеше Витанов, който шутира силно по земя, но точно в левия страничен стълб на Михайлов.

89′
Снимка 546202

88′

МИХАЙЛОВ! Левски можеше да бъде тотално сринат в 88-ата минута, когато "сините" защитници отново увиснаха при центриране на Локо. Артур Крачун продължи с глава към вратата на гостите, но Михайлов пак трябваше да се намесва акробатично.

86′

Жълт картон за появилия се като смяна Мартин Петков.

83′
Снимка 546201

83′

Парвиз Умарбаев приключва участието си в мача, за да влезе Емил Янчев.

81′

Мартин Петков се появява в игра за Левски, като заменя Георги Миланов.

81′

Здравко Димитров също приключва участието си в срещата, като влиза Марин Петков.

79′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 2:2!! ИЛИЕВ! Не бяха изминали и няколко атаки преди публиката в Пловдив да види попадение №4, този път в полза на техните любимци. Парвиз Умарбаев отправи дълго подаване за Йосип Томашевич, който преди да бъде пресрещнат от Михайлович веднага пусна за Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив се нуждаеше от едно докосване, за да неутрализира Шелис и Зайков. След това вече бе лесно - изстрел отблизо в мрежата на Михайлов и 2:2.

75′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:1!! МИЛАНОВ! И докато "смърфовете" все още ликуваха и вече крояха тънки сметки как да стигнат до обрат, миг на гениалност отново дари Левски с водачеството. Георги Миланов "открадна" пас за Ради Цонев и леко заходи вляво, за да нагласи топката на левия си крак. Бившият футболист на ЦСКА (Москва) отправи прецизен изстрел от средна дистанция, който свари неподготвен Пиргов и донесе бурна радост в "сините" редици. Георги отпразнува дебютното си попадение в официален мач, прегръщайки Станимир Стоилов край тъчлинията.

73′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПД)!! 1:1! МИНЧЕВ!! Локомотив (Пд) се върна в дербито с настъпването на 73-ата минута. Иван Горанов проспа центриране към далечната греда за Карагарен. В този миг нито бранителят, нито Николай Михайлов изобщо съумяха да противодействат, а националът на България пусна успореден пас на голлинията, където влезлият като смяна Георги Минчев изпревари Шелис и вкара на празна врата.

70′

Първа рокада в състава на Левски. Борислав Цонев бива заменен от Димитър Костадинов.

67′
Снимка 546204

64′

Конър Руан също става част от ротацията на Тунчев и напуска вместо Йосип Томашевич.

63′

Венсан Марсел приключва участието си в мача и на терена ще видим Георги Минчев.

Снимка 546205

62′

Милош Петрович удари Миланов без топка и получава картон.

53′

Натискът на Локомотив се усилваше, а поредното доказателство за активните "черно-бели" действия беше ударът на Умарбаев, преминал над горната греда.

47′

ПЕТРОВИЧ! Локомотив стартира ударно втората част и още в 47-ата минута беше близо до изравняването. "Смърфовете" отново доминираха над своя опонент при корнерите и Милош Петрович заплашително стреля с глава под гредата. Николай Михайлов внимаваше в ситуацията и с отлично спасяване остави резултата непроменен.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се пормениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ПОЧИВКА!

41′

ПИРГОВ ИСКА ДА НАБИЕ ГЛАВНИЯ СЪДИЯ! В 41-ата минута Илко Пиргов незнайно как не си изкара и червен картон, след като буквално полудя след отсъждане на Никола Попов. Официалното предупреждение към вратаря само го нервира допълнително, като единствено навременните действия на Крачун и търпението на Попов, не доведоха до преждевременното му запращане към съблекалните.

Снимка 546206

37′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1!! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ! Гостуващата публика от София имаше повод за радост, след като "сините" им любимци ги зарадваха с откриващо попадение. Левскарите разгърнаха атака през фланга, където Георги Миланов центрира по фантастичен начин за Здравко Димитров. Крилото изпревари персоналния си пазач и насочи с глава, но само да види как Пиргов прави страхотно спасяване. За голова добавка, на шпагат, пък се хвърли Боби Цонев, който между краката на Карагарен промуши кълбото зад голлинията. За да бъде зачетен, головият изстрел трябваше да изчака 4 минути, тъй като Никола Попов и помощниците му надълго и нашироко дискутираха дали действията на голмайстора са били в рамките на футболните правила.

33′

Левски трудно организира качествени атаки, до този момент се разчита на силно изритани топки, които нервират сериозно Станимир Стоилов.

30′

Радослав Цонев получава жълт картон заради действията си срещу Конър Руан.

24′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Динамиката на този сблъсък по оста Пловдив - София продължи. В 24-ата минута Левски вече беше отборът, съжаляващ, че не води в резултата. Перфектно центриране на Цонев кацна върху главата на Гьоко Зайков, насочил много силно с глава. Топката се отклони в горната греда и излезе в аут. Дори и при по-добра точност от северномакедонеца, Илко Пиргов сякаш щеше да успее да се намеси.

23′

Парвиз Умарбаев получава жълт картон, след като блъсна в гръб Борислав Цонев.

18′

КАРАГАРЕН! Нов критичен момент пред вратата на Левски имаше в 19-ата минута. Конар Руан пак постигна успех при индивидуалния си сблъсък с Михайлович и този път хвърли кълбото към другия фланг за непокрития Карагарен. Биската леко се забави, а това позволи на Иван Горанов да го блокира с решителен шпагат.

16′

От другата страна на терена Борислав Цонев реши да действа индивидуално, печелейки си пространство от фланга към центъра на терена. Последва негов изстрел с левия крак, който премина в близост до лявата греда на "смърфовете".

11′

ПРОПУСК И ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините разчитаха на директен футбол и в 11-ата Конър Руан можеше дари Лукас Салинас с голова асистенция, ако не беше решителната намеса на Гьоко Зайков, изчистил в корнер. При него Николай Михайлов спаси решително след изстрел на "черно-бял" футболист с глава. И тук дойде спорният момент в Пловдив. Андриан Краев закъсня да достигне до топката и сякаш фаулира Бирсент Карагарен. Националът пробва да си изпроси дузпа и въпреки броженията на "смърфовете", реферът Никола Попов сметна, че наказателен удар не трябва да бъде отсъждан.

Снимка 546203

10′

Впечатление през началните 10 минути направи това, че Левски започва да се нагажда към футболната философия на Станимир Стоилов. "Сините" приоритетно владееха коженото кълбо и търсеха "тънкия пас", чрез който да пробият добре организираната локомотивска защита.

3′

С оглед емоцията, която извираше от трибуните на "Лаута", двата тима моментално се хвърлиха в атака, без да мислят за последствията от подобни ранни действия. Първото предизвикателство бе отправено от "сините", но далечен изстрел на Билал Бари попадна в ръцете на Илко Пиргов.

Снимка 546199

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′