Левски записа убедителна победа над Локомотив (Пловдив) в 32-ия кръг на efbet Лига. "Сините" се наложиха като гост с 3:0 на "Лаута".

По този начин възпитаниците на Елин Топузаков се възползваха от вчерашното равенство на ФК ЦСКА 1948 и Черно море в борбата за третото място.

Снимка 619187

Източник: startphoto.bg

Към момента "червените" са с 61 точки, а "сините" са с три по-малко. В следващия кръг столичния гранд приема Черно море, а ФК ЦСКА 1948 приема Лудогорец след като през седмицата ще са изиграли финала помежду си за Купата на България.

Локомотив (Пловдив) - Левски, 0:3, (Развой на срещата по минути)

"Сините" доминираха

Срещата на "Лаута" започна по-добре за "сините". Още преди да са изминали 60 секунди от началото на мача, "сините" имаха отлична възможност да открият. Уелтън засече центриране и тръгна сам на скорост по левия фланг, необезпокояван бразилецът отправи изстрел към далечната греда, но прати топката в аут.

Снимка 619184

В 35-ата минута Пиргов прекали със самоувереността си след като беше пресиран от Уелтън и Рикардиньо и тръгна да ги лъже в наказателното поле, но се оплете във финтовете си, деветката на "сините" отне топката и я насочи в опразнената врата за 0:1. Пет минути по-късно Кръстев изпълни от корнер, Краев стреля с глава, Пиргов изби в гредата, Ивелин Попов засече и с премерен удар удвои. През втората част, "сините" продължиха да доминират.

Снимка 619183

В 68-ата минута Попов пусна отличен извеждащ пас към Уелтън. Бразилецът навлезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но нацели гредата. В 79-ата минута защитата на Локомотив (Пловдив) сгреши фатално, Филип Кръстев успя да се възползва и да поеме топката, да навлезе в наказателното поле, а Паскалев не успя да го спре, за да стреля и направи резултата 0:3.

В 86-ата минута 17-годишният талант от школата на Левски - Дейвид Михалев записа дебют в мъжкия футбол, заменяйки Цунами.

До края на мача не се стигна до нови чисти положения и така Левски триумфира убедително.