Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:

Дейвид Михалев замени Цунами. Това е дебют за 17-годишния талант от школата на Левски.

81′

Жълт картон за Чандъров

79′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Защитата на Локомотив (Пловдив) сгреши фатално, Филип Кръстев успя да се възползва и да поеме топката, да навлезе в наказателното поле, а Паскалев не успя да го спре, за да стреля и направи резултата 0:3!

69′

Чандъров замени Попов.

69′

Уелтън отстъпи мястото си на Ел Джемили.

68′

Греда за Левски! Попов пусна отличен извеждащ пас към Уелтън. Бразилецът навлезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но нацели гредата!

65′

Джовани опита удар от границите на наказателното поле, но отбраната на Левски се справи и изби.

63′

Попов пусна към Кръстев, който си поведе дълго и пред наказателното поле Мартин Паскалев изби.

61′

Христо Иванов бе заменен от Сорга.

54′

Владеене на топката: Локомотив: 45%, Левски: 55%.

46′

Каракашев бе заменен от Витанов.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Кръстев изпълни от корнер, Краев стреля с глава, Пиргов изби в гредата, Ивелин Попов засече и с премерен удар удвои. ВАР разглежда минута, две положението заради съмнения за засада, но такава нямаше - 0:2. Комфортен аванс за гостите.

35′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Пиргов прекали със самоувереността си след като беше пресиран от Уелтън и Рикардиньо и тръгна да ги лъже в наказателното поле, но се оплете във финтовете си, деветката на "сините" отне топката и я насочи в опразнената врата.

31′

Дион отново погледна към вратата на "сините" и стреля от границите на наказателното поле, но Андреев улови без затруднения.

30′

Дион преодоля Цунами и стреля, но покрай вратата.

26′

Жълт картон за Каракашев заради нарушение, след което свали неволно шортите на Филип Кръстев.

17′

Нова възможност за гостите! Илко Пиргов излезе извън наказателното поле, а Рикардиньо успя да отправи изстрел към опразнената врата, но той бе неточен.

13′
Снимка 619185

Източник: startphoto.bg

11′

Роналдо! Нападателят пое подаване и от малък ъгъл потърси мрежата на Илко Пиргов, но неуспешно. Топката излезе в корнер, след който Краев засече с глава, Роналдо остана под нея и тя излезе извън очертанията.

2′

Шанс! Още преди да са изминали 60 секунди от началото на срещата, "сините" имаха отлична възможност да открият. Уелтън засече центриране и тръгна сам на скорост по левия фланг, необезпокояван бразилецът отправи изстрел към далечната греда, но прати топката в аут.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′
25 Петър Андреев

Локомотив (Пловдив) и Левски се изправят днес от 20,00 часа на "Лаута" в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига, първа шестица.

Преди този мач столичани вървят четвърти в класирането с 55 точки, докато пловдивчани са шести с 50. При успех сините ще се доближат на 3 точки от третия - ФК ЦСКА 1948, а при победа пловдивчани също може да се намесят в борбата за евроучастие. Всичко това прави двубоя изключително интригуващ.

В последния кръг от редовния сезон двата тима отново играха в Пловдив и Локо изтръгна минимален успех. Преди това на "Герена" пък завършиха 1:1 и днес столичани ще търсят първи успех над този съперник през сезона.

В плейофната фаза пловдивчани загубиха от Лудогорец с 0:1, докато столичани направиха 2:2 с ФК ЦСКА 1948 в директната битка за третото място.

Треньорът на "сините" Елин Топузаков няма да може да разчита на наказаните Жереми Петрис и Келиан ван дер Каап, както и на контузения Хосе Кордоба. Очаква се при тези проблеми в защита Кристиан Димитров да започне титуляр за първи път.

Ключов футоблист на Локомотив (Пловдив) под въпрос за Левски

Не е ясно дали Джовани ще бъде възстановен за срещата със "сините"

Локомотив (Пд) пък ще бъде без Тодор Павлов, Денислав Александров, а по всяка вероятност и без вратаря Динко Хоркаш. Добрата новина за треньора Александър Томаш е, че в състава се завръщат Милош Петрович и Пиер Зебли. Джовани, който донесе последната победа срещу Левски, до последно ще бъде под въпрос за срещата.