Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948 предложиха интересна битка, завършила без попадения на "Лаута". Мачът бе отложен от първия кръг на плейофите след заразата от коронавирус при гостите.

Първо "смърфовете" пропуснаха дузпа чрез Димитър Илиев, а после попадение им бе отменено заради нарушение. Новаците също последваха съдбата им, като след намесата на ВАР, гол на Бастунов не бе зачетен заради засада.

Именно ВАР системата бе в центъра на събитията днес. Мачът бе често спиран заради разглеждане на ситуации, което накъса доста играта. Честите спирания наложиха и рядко използваното по българските терени продължение от 8 минути.

Снимка 531449

След днешното равенство, Локо запазва второто място, но с актив от 60 точки. ФК ЦСКА 1948 са пети с 41 пункта.

Срещата започна офанзивно.

В 6-ата минута се стигна до първата по-опасна ситуация в мача. Бастунов подаде в наказателното поле, Денислав Александров опита да засече, но Масоеро се намеси и изби в корнер, след който не последва нищо.

Локомотив (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948, развой на срещата по минути

Началото е в 17:00 часа

В 12-ата минута Карагарен напредна и се сблъска с вратаря Наумов. Съдията Железов бе категоричен - дузпа за "смърфовете". Зад бялата точка застана Димитър Илиев, който стреля слабо по земя, Наумов се намеси и отрази удара.

В 28-ата минута се стигна до нов интересен момент. Георги Минчев засече от въздуха и вкара, но нападателят бе натиснал Симеон Петров и реферът отсъди нарушение, а преди това Минчев бе играл и с ръце. ВАР потвърди решението на Железов - попадение за домакините нямаше.

През втората част новавъведената система продължи да властва и да разпокъсва играта на "Лаута".

В 52-ата минута Ангел Лясков свали към Даниел Наумов, за да спре атака на домакините. ВАР отсъди, че дузпа няма. В 70-ата минута, Бастунов засече дълго подаване от Митков и стреля към вратата - 0:1. ВАР обаче отсъди, че е имало засада и попадение няма.

Снимка 531448

В 84-ата минута влезлият на смяна Чико Цветанов напредна вляво и подаде в наказателното поле, където Мавродиев се размина с топката, на няколко метра пред вратата.

В осемте добавени минути на мача, Ангел Лясков получи втори жълт картон и изгонен, попадения така и не паднаха.