Локомотив (Пловдив) допусна грешна стъпка в 19-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" направиха 1:1 с Етър на "Лаута". Така "черно-белите" загубиха точки след като в миналия кръг победиха шампиона Лудогорец с 3:2.

По този начин тимът на Александър Тунчев остана на третото място с 38 точки, но при победа на Арда като гост на Славия утре, могат да се изравнят по точки.

В днешната среща Георги Минчев даде аванс на "смърфовете" в края на полувремето, а Пламен Крачунов изравни през втората част.

Снимка 520621

Гостите завършиха мача с намален състав след като Здравко Илиев бе изгонен осем минути преди края на редовното време след реплики към съдията.

Така Локомотив вгорчи рождения ден на собственика Христо Крушарски, който се надяваше играчите му да му подарят победа.

Срещата започна с натиск за "черно-белите".

Локомотив (Пд) - Етър, на живо

"Смърфовете" имат трудно домакинство на Етър

В 8-ата минута обаче те получиха сериозен удар. Мартин Луков пострада след въздушен сблъсък с Гаетан Коуку и въпреки намесата на медицинския екип, вратарят не успя да продължи мача. На негово място влезе Илко Пиргов.

В 24-ата минута, домакините бяха много близо до попадение. Карагерен подаде от фланга към Димитър Илиев, който от около 12 метра стреля, но в гредата.

Снимка 520623

Две минути преди края на полувремето, Бирсент Карагерен центрира в наказателното поле към Георги Минчев, който се извиси в наказателното поле и стреля силно с глава. Вратарят Христо Иванов загуби баланс и остана безпомощен за 1:0.

През втората част, двата тима се бориха доста.

В 62-ата минута, Симеон Мечев центрира от ъгълов удар, Венелин Филипов бе оставен сам на задната греда и стреля с глава, но ударът му срещна гредата. Девет минути по-късно, Симеон Мечев центрира много добре от фаул и топката бе засечена от въздуха от Пламен Крачунов, който разстреля Илко Пиргов за 1:1.

Осем минути преди края на редовното време, Здравко Илиев бе изгонен заради реплики към съдията след нарушение на Кнежевич срещу Алмейда, а играчът на Локо го удари с лакът след това. Реферът Димо Димов показа жълт картон на Ловре Кнежевич, но явно последвалата реакция от страна на Алмейда, остана незабелязана от него. Илиев тръгна да протестира и отправи нецензурни реплики към съдията, който го изгони.

До края на мача имаше повече борба и по-малко футбол и заслужено или не, двата отбора завършиха при 1:1.