Локомотив (Пловдив) и Черно море не се победиха и завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата гола паднаха през първата част, като и двете попадения бяха от дузпи.

"Моряците" започнаха мача по-силно и в първите минути успяха да притиснат домакините в тяхното поле. Така се стигна до 9-а минута, когато Кристиан Гомис събори Евгений Сердюк в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Пабло Гарсия, който не сгреши и изведе своите напред.

Снимка 555593

Последваха силни минути и за домакините, които също получиха право да изпълнят дузпа. Това се случи в 34-а минута, когато Живко Атанасов извърши нарушение срещу Лукас Салинас. Голмайстоът на Локомотив Димитър Илиев се нагърби с изпълнението и с техничен удар в десния ъгъл изравни резултата.

През втората част играта стана доста открита и изнервена, a атаките към двете врати валяха една след друга. Илко Пиргов и Николай Дюлгеров обаче бяха блестящи и никой от двамата не допусна гол във вратата си.

ВИЖТЕ ТУК РАЗВОЯ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

Локомотив (Пловдив) - Черно море, развой на срещата по минути

Двубоят започва в 15:00 часа

С точката Черно море събра 29 точки и излезе на второ място във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА, но "армейците" са с 4 мача по-малко. "Смърфовете" остават в подножието на Топ 6 със 24 точки в актива си.