Локомотив (Пловдив) и Арда не се победиха в 11-ия кръг на efbet Лига.

Срещата на "Лаута" завърши 0:0. Домакините владееха инициативата през по-голямата част от мача, но така и не успяха да преодолеят Иван Караджов. Стражът на гостите се отличи с много силни изяви и спаси тима си на няколко пъти.

През второто полувреме главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа в полза на "смърфовете", но впоследствие отмени решението си. В 80-ата минута осветлението на стадиона спря за шест минути.

Срещата не бе особено зрелищна, а играчите бяха максимално затруднени от проливния дъжд в Града на Тепетата.

Локомотив (Пловдив) - Арда, развой на срещата по минути

Завързан двубой на "Лаута"

Мачът започна с натиск на Локомотив (Пловдив). Марсело на няколко пъти се отличи с добри отигравания, но два негови изстрела минаха близо до целта.

След 30-ата минута Арда постепенно изравни играта. В 34-ата минута, Делев опита фалцов удар, но топката мина близо до гредата. В края на полувремето, Димитър Илиев отклони с глава центриране от фаул на Карагарен, но Караджов спаси.

През втората част, двата отбора продължиха да се надлъгват.

Снимка 550406

В 48-ата минута, Марсел даде успореден пас към Карагарен в наказателното, който от отлична позиция стреля близо, но встрани от вратата.

В 55-ата минута, съдията Ивелин Занев сметна, че Крумов е играл с ръка в наказателното поле и отсъди дузпа. Реферът сам разгледа ситуацията и реши, че дузпа няма.

В 80-ата минута се случи и може би най-запомнящото се нещо в мача - осветлението на стадиона спря. След шест минути играта бе подновена.

В добавеното време Иван Караджов спаси тима си след като се намеси решително при много силен изстрел на Марсел.След този мач, Локомотив (Пловдив) е на 12-ото място с 8 точки, докато Арда е на 8-ата позиция с 10 пункта.