Владеене на топката: Локомотив Пловдив: 55%, Ботев Враца: 45%.

Димитър Илиев опита силен изстрел, но топката прелетя над вратата.

63′

Празничната атмосфера на стадиона продължава. Феновете са организирали ефектна заря. Играта е временно спряна заради намалената видимост.

59′

Шанс за гостите! Мирослав Маринов стреля технично от границите на наказателното поле, а Динко Хоркаш се разтегна максимално и изби удара в корнер.

Снимка 606272

Източник: startphoto.bg

58′

Диего Фераресо напредна по десния фланг и нахлу в наказателното поле и опита удар, но изстрелът му излезе в аут.

54′

Ивайло Димитров замени Сорга.

53′

Aлександров бе заменен от Джовани

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

35′

Переа получи топката и напредна сам срещу вратаря, но в решителния момент ударът му беше блокиран. При ситуацията е имало и засада.

30′

Домакините искат дузпа заради игра с ръка на играч на Ботев при разбъркване в наказателното поле след атака, създадена от Денислав Александров. Реферът преценява, че няма основание да отсъди наказателен удар.

17′

Попадение на Локо (Пловдив) не беше зачетено заради засада! Витанов беше намерен в наказателното поле и върна назад към Дион, който опита удар, но бе блокиран. Топката попадна в Димитър Илиев, който вкара, но страничният съдия вдигна флага си за засада. ВАР потвърди решението.

12′

Витанов засече в наказателното поле избита от играч на Ботев топката и стреля мигновено, но стреля над вратата.

10′

Переа получи жълт картон след нарушение срещу Зебли.

6′

Феновете на домакините превръщат днешния мач в истински футболен празник. Привържениците използват димки, ефектна хореография и пеят традиционните си песни.

Снимка 606265

1′

30. Петко Ганев

Локомотив (Пловдив) приема Ботев (Враца) в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Локомотив" започва в 16:45 часа.

"Черно-белите" са фаворит за трите точки днес, макар и те да не записаха особено добри резултати през зимната подготовка. Контролните срещи бяха цели седем, а в четири от тях бе допуснато поражение.

Сняг и студ принудиха Ботев (Враца) да се готви в Стара Загора за мача с Локо (Пд)

Там футболистите на Даниел Моралес ще тренират на стадион "Трейс Арена"

Най-престижният резултат бе 1:0 над украинския Зоря (Луганск) по време на лагера в Турция. Другият успех дойде над градския Марица (Пловдив) в последната проверка преди възобновяването на шампионата.

Ботев (Враца) пък идва в Пловдив с мисъл за трите точки, които ще помогнат на тима в битката му за оцеляване в елита. Воденият от наставника Даниел Моралес тим се подсили в последните дни с бившия футболист на Локомотив Момчил Цветанов.

Ботев (Враца) без Момчил Цветанов срещу Локо (Пд)

6-кратният носител на Купата на България остава извън сметките на Моралес

Чико обаче няма да бъде на разположение на врачани за днешния мач. В началото на сезона Локомотив победи днешния си съперник с минималното 1:0.