Уникален пропуск на Венсан Марсел! Димитър Илиев изведе Александър Василев сам срещу Генадий Ганев и пусна успоредно на голлинията, а Марсел се размина с топката.

Жълт картон за Мирослав Енчев

27′
26′

ГООООЛ! 1:0 за Берое!

Гостите поведоха чрез Стив Фуртадо. Абубакар Тунгара го изведе с едно докосване очи в очи с вратаря Илко Пиргов. Фуртадо беше безкомпромисен.

21′

Все още няма сериозни опасности пред някоя от двете врати.

10′

Бирсент Карагарен надбяга защитник на Берое и навлезе навътре към наказателното поле. Опита се да намери Димитър Илиев, който се строполи на земята заради шпагат на Мирослав Енчев. Феновете на домакините поискаха дузпа, но след намесата на ВАР такава не бе отсъдена.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

39 Иван Сулев

Днес в 15:15 часа е срещата между Локомотив (Пловдив) и Берое от плейофа за 7-10 място. Мачът на "Лаута" се очертава като един от ключовите в битката за заветната 7-а позиция, която дава право на участие на бараж за Лигата на конференциите. Един срещу друг застават именно двата отбора с най-големи амбиции и най-добри шансове да завършат на това място, така че двубоят ще бъде с голям заряд.

Преди изиграването на днешния мач съперниците са залепени един до друг в класирането. Локо е 7-и, а Берое е 8-и, но и двата отбора са с по 35 точки в актива си. Така че победата днес ще е с двойна цена, а може да бъде полезна и в психологическо отношение и да даде допълнително самочувствие на спечелилия отбор.

Ивайло Димитров: Томаш е перфекционист

"Мъри Стоилов и тимът му играят страхотен футбол"

Това ще бъде втори мач за Александър Томаш начело на Локомотив. Както е известно, той наскоро пое отбора след раздялата с Александър Тунчев. Интересното е, че Томаш дълго време бе начело именно на Берое и познава доста добре обстановката и играчите в тима. Това може да бъде важен коз в днешния сблъсък.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

В редовния сезон двата тима си размениха по една победа. През есента Берое спечели с 1:0 на свой терен, а след това през пролетта Локо се наложи с 2:0 в Пловдив. Иначе в общата статистика "Смърфовете" имат леко предимство от 45 победи, 19 равенства и 34 загуби.

В състава на домакините няма кадрови проблеми и това е добра новина за Томаш, който ще може да пусне оптимален състав. Очаква се той да заложи на Пиргов на вратата и пред него в защита карето Петрович, Гомис, Бидунга и Томашевич. Карагерен и Василев ще са на двете крила, а Витанов и Салинас ще движат играта в средата на терена. В атака пък ще си парнтират Илиев и Боруков.

В Берое ще липсва Килиън Лебон, който е със съмнения за тежка контузия. Освен това Петър Хубчев все още не смята да разчита на Давиде Мариани, тъй като швейцарецът дълго не е играл и не се намира в оптимална форма. Така единайсеторката се очаква да е съставена от Ганев на вратата и пред него в отбрана Фуртадо, Юсеф, Динков и Джонатан. Мечев и Юсеин ще бъдат опорните полузащитници, а Тунгара ще изпълнява ролята на плеймейкър. Камара и Генов ще започнат на крилата, а атаката ще води Алиун Фал.