Селекционерът на българския национален отбор Ясен Петров наблюдава срещата на живо от ложите на стадион "Локомотив".

Йосип Томашевич също е оцветен в жълто.

77′

Димитър Илиев получава жълт картон.

75′

Боруков! Бърза атака на домакините завърши с центриране към наказателното поле. Там футболистът нанесе атрактивен ножичен удар, но прати топакта над напречната греда.

69′

Милен Желев получава жълт картон.

Снимка 570794

68′

Иван Тилев излиза, Румен Руменов влиза на негово място

66′

Тонислав Йорданов шутира от пряк свободен удар. Пиргов спасява.

63′

Лукас Салинас влиза на мястото на Венсан Марсел.

59′

Христо Иванов нахлу в наказателното поле на домакините, но отправи прекалено слаб изстрел от удобна позиция. Пиргов спаси безпроблемно.

Снимка 570793

58′

Александър Василев комбинира хитро с Венсан Марсел в пеналтерията. Французинът шутира, но топката срещна тялото на съотборника му Боруков.

57′

Христо Иванов заменя Илия Юруков.

56′

Ел Тетах е заменен от Иван Коконов.

53′

Жълт картон за Ел Тетах.

51′

Лъчезар Котев получи топката на линията на пеналтерията и стреля технично по диагонала към далечния ъгъл, но Пиргов спаси.

Снимка 570792

47′

Преслав Боруков нахлу опасно в пеналтерията и стигна до дългата топка, която бе пусната към него. Футболистът стреля от малък ъгъл, но кълбото не намери рамките на вратата.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

В 39-ата минута Светослав Ковачев опита късмета си с удар от далечно разстояние. Пиргов обаче бе на мястото си.

Снимка 570791

36′

Давид Кики получава жълт картон.

30′

Светослав Ковачев бе изведен по прекрасен начин зад защитата на домакините, след което стреля по земя. Топката обаче мина покрай дясната греда на Пиргов.

25′

Илко Пиргов повали на земята Ел Тетах на границата на наказателното поле. Съдията Димо Димов му посочи директен черввен картон. След консултаци с ВАР обаче реферът промени решението си.

22′

Илия Юруков получава жълт картон.

15′

Атрактивно! Тонислав Йорданов се опита да прехвърли Илко Пиргов от сериозна дистанция, но неуспешно.

Снимка 570789

9′

Ел Мами Тетах получи подаване отляво и шутира от малък ъгъл, но неточно.

5′

Тонислав Йорданов прати топката във вратата, но голът му бе отменен след консултация на главния съдия Димо Димов с ВАР.

2′

Лъчезар Котев засече с глава центриране от корнер. Футболистът обаче прати топката право в ръцете на вратаря Илко Пиргов.

1′

Иван Сулев Атанас Зехиров

Днес стартират плейофите в родния футболен шампионат. В първия мач за деня Локомотив (Пловдив) ще приеме на своя стадион отбора на Арда (Кърджали). Двата тима са в групата, която ще се бори за седмото място в крайното класиране, даващо право на участие на бараж за Лигата на конференциите.

В редовния сезон именно Локомотив зае седмата позиция и сега влиза в плейофната фаза с най-голям точков актив - 34. Арда има 29 точки и ако загуби днес, рано-рано ще се прости с амбициите си за нещо повече от достойно доиграване на кампанията.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

В Локо (Пловдив) не са взимали заплати от януари

Александър Томаш е провел среща с рекламодателите и е настоял възможно най-бързо да бъдат изплатени месечните възнаграждения за февруари и март

Двубоят днес ще е дебют за Александър Томаш начело на Локомотив. Бившият наставник на Берое и Етър замени на поста подалия оставка Александър Тунчев. Локо ще излезе с четирима бранители, като централна двойка ще са Гомис и Бидунга. Пред тях ще действат Витанов и Умарбаев, а в предни позиции ще е Преслав Боруков. Мястото на наказания Бирсент Карагарен по десния фланг ще заеме Венсан Марсел.

Гостите от Кърджали нямат сериозни кадрови проблеми. Очаква се атаката да води Тонислав Йорданов, попомаган от Ковачев, Тилев и Тетах.

По-рано през сезона двата отбора направиха нулево равенство на "Лаута", а в Кърджали Арда разгроми "смърфовете" с гръмкото 5:1.