Черно море записа загуба в първата си контрола от лятната подготовка. "Моряците" отстъпиха на Локомотив (Пд) с 0:1 на един от терените край Банско. Единствения гол в мача реализира Боруков в 47-ата минута. След попадението варненци на два пъти излизаха сами срещу вратаря на "смърфовете", но не успяха да реализират.

Бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Гомис подписа с Хонвед

Ето подробности

В 15-ата минута Черно море организира добра контраатака, като Сула изведе Сердюк на добра позиция и нападателят стреля, но топката срещна крак на бранител. Малко след това Локо Пд се възползва от неразбирателство в наказателното поле на Черно море, но Александър Василев, не успя да се възползва по най-добрия начин от ситуацията.

В 25-ата минута Дион напредна добре отдясно и се опита да насочи топката към далечната греда, но не намери целта. В 31-вата минута Карагерен стреля опасно от пряк свободен удар, но покрай гредата.

В 38-ата минута Сердюк стреля от пряк свободен удар, но не успя да прехвърли стената. Малко преди края на първото полувреме Мартин Паскалев получи втори жълт картон, за закъснял шпагат срещу Сула.

В 46-ата минута Боруков откри резултата в полза на Локо Пд. Веднага след подновяването на играта Матиас Курьор бе изведен сам срещу вратаря на "смърфовете", но не успя да реализира. Нападателят на варненци стреля, но стражът спаси. В 52-рата минута Мимито изведе Алекс сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 60-ата минута Галин Григоров смени Георги Георгиев на вратата на Черно море, а Петър Иванов замени Марко Стойчевски. Наско Янков пък се появи на мястото на Живко Атанасов.

В 83-ата минута Закария Беншаа получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Стефан Велев стреля от въздуха, но покрай гредата.

През по-голямата част от второто полувреме Черно море държеше повече с топката и създаде няколко добри атаки, които обаче не успя да ги завърши по най-добрия начин.

Илиан Илиев: Имаме конкретни предложения от чужбина за двама млади футболисти

Говорили сме с ръководството да направим отбор във "В" Група, коментира специалистът