77′

ГОООООООООООЛ!!!

3:2!

Салинас вкарва топката между краката на Ренан от непосредствена близост!

Преди това Малембана стреля мощно от статично положение, вратарят на шампионите не се справи добре с отразяването на удара, кълбото попадна у Салинас, който нямаше как да сгреши от толкова близка дистанция.

75′

Жълт картон за Оливейра.

74′

ПРОПУСК!

Скоростна контраатака за домакините, при която се стига до пас на Карагарен към Алмейда.

Трудният терен забави футболиста и той не успя да стреля, като стигна до топката, но не я засече в мрежата от непосредствена близост.

Малшанс за домакините.

70′

Кешеру напредва в половината на съперника.

Никой не го спира.

Шутира!

Топката преминава покрай вратата на Локомотив.

67′

Сотириу сменя Текпетей.

66′

Фаул на Текпетей срещу Илиев.

Футболистът на разградчани вече има официално предупреждение.

Такова няма.

Текпетей продължава участието си в мача.

65′

Малембана сменя Умарбаев.

63′

Руан сменя Цветанов.

59′

ГРЕДА!

Масоеро засича пас на Умарбаев в наказателното поле.

Топката се отбива в сглобката на вратата.

53′

Жълт картон за Гомис.

53′

ГОЛ!

2:2!

Кешеру бележи от бялата точка!

Резултатът е изравнен.

52′

ДУЗПА!

Текпетей изпреварва Гомис и е фаулиран в наказателното поле.

51′

Икоко центрира.

Топката стига до Кешеру, който обаче е затиснат от двама защитници и не успява да нанесе удар.

Нов пас на Икоко!

Десподов се разминава с кълбоо на близката греда.

46′

Отново по-добро начало и на това полувреме за домакините.

Опит за извеждащо подаване към Цветанов.

Топката е пресечена и минава в притежание на съперника.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме започна с лек натиск на домакините. Те се опитаха да се настанят трайно в полето на съперника си.

Атаките им обаче приключваха далеч преди наказателното поле на разградчани.

Резултатът беше открит, противно на показаното на игрището до този момент, от гостите. Кирил Десподов нахлу в пеналта на пловдивчани и центрира като по конец към навлизащия на скорост Анисе, който без проблеми порази опразнената врата и даде преднина на отбора си.

В средата на полувремето Локомотив опита нов щурм, но защитниците на "орлите" вършеха отлично работата си и на няколко пъти не позволиха Илиев и Минчев да стигнат до чиста голова позиция.

И когато по всичко изглеждаше, че нови голове преди паузата няма да бъда изненадани, настъпи голямата изненада в срещата.

В рамките на само две игрови минути - между 41-ата и 43-ата - домакините стигнаха до пълния обрат.

Салинас асистира на Момчил Цветанов за изравнителен гол в полза на "смърфовете", но след това дойде и най-красивият момент в мача.

Димитър Илиев получи пас на границата на наказателното поле и "копна" топката от доста далечно разстояние, прехвърляйки технично Ренан за пълния обрат в срещата. При този резултат дойде и почивката.

45′

Почивка.

43′

ГООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Феноменален гол на Димитър Илиев.

Получи кълбото на границата на наказателното поле и с копващо движение праща топката в мрежата!

Ренан дори не помръдна!

Пълен обрат на "Лаута"!

41′

1:1!

Карагарен и Илиев изнасят отлично топката, тя стига до Салинас, който центрира към Момчил Цветанов!

Точен изстрел и резултатът е изравнен!

39′

Принудителна смяна.

Капитанът Дяков е сменен от Баджи.

35′

Пробив на Десподов по левия фланг.

Изстрел от малък ъгъл!

Топката се отбива в дясната греда на вратата.

Малшанс за разградчани.

32′

Центриране на Десподов от корнер.

Топката първоначално е избита.

Следва пас и на Текпетей.

Защитниците на Локомотив (Пд) се справят.

29′

Жълт картон за Текпетей.

27′

Засада на Текпетей.

Десподов му поднася топката на тепсия.

Следва и ъглов удар за разградчани, но без сериозни последствия за домакините.

22′

Центриране в наказателното поле на Лудогорец.

Минчев играе с глава!

Топката минава покрай целта.

16′

ГООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Анисе!

Асистенцията е за Десподов, който изведе съотборника си сам срещу вратата.

Предимство за шампионите!

15′

Засада на Икоко.

13′

Самостоятелен пробив на Илиев.

Стреля!

Топката преминава покрай вратата на Ренан.

11′

Алмейда центрира.

Илиев се опитва да свали топката в краката на Минчев.

Отново ключова намеса във важен момент, този път на Вердон.

7′

Димитър Илиев се опитва да изведе Минчев сам срещу вратаря!

Намеса на Са в последния възможен момент.

Усети в каква посока ще бъде насочено кълбото.

5′

Гомис играе с топката.

Тя се отбива в дясната ръка на Десподов.

Националът признава грешката си и играта е подновена с фаул в полза на домакините.

4′

Домакините се опитват да задържат топката през по-голяма част от времето.

Набезите им обаче спират далеч преди наказателното поле на шампионите.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

50 Иван Арамазов 25 Стефан Баджи

Шампионите от Лудогорец гостуват на Локомотив (Пд) в едно от дербитата на 18-ия кръг в efbet Лига.

Сблъсъкът на "Лаута" ще бъде и първият сериозен тест за новия наставник на "орлите" Валдас Дамбраускас. Литовецът стартира кариерата си в шампионата с 6:0 над Етър, но срещу "смърфовете" винаги е трудно.

Пловдвивчани имат традицията да играят много силно срещу хегемона, като през изминалото лято го победиха и във финала за Суперкупата на България.

Ас на Локо: Можем да победим Лудогорец

Ето какво сподели Петър Витанов преди сблъсъка на върха в efbet Лига

"Смърфовете" изостават на цели 8 точки от днешния си съперник и по-скоро ще се борят да задържат мястото си в Топ 3, отколкото да атакуват златните медали.

Добрата новина за домакините е, че в тима нямат никакви проблеми с контузени и наказани играчи. Така Тунчев ще може да пусне оптимален състав.

Локомотив (Пловдив) готви трансферен удар!

"Смърфовете" преговарят с перуански национал

В Лудогорец извън сметките са трайно контузените Ману и Марин.

Сисиньо "пейка" и срещу Локомотив (Пловдив), Козмин Моци слага край на кариерата си

Национал остава на пейката и срещу Локо (Пловдив), Моци слага край на кариерата си

Валдас Дамбраускас отново ще се довери на Жордан Икоко на десния бек

Статистиката показва, че Лудогорец е сериозен фаворит преди днешния двубой. В досегашните 26 мача между тези отбори в елита "Орлите" имат 16 победи, 5 равенства и 5 загуби.

През есента "зелените" спечелиха срещата с пловдивчани на "Хювефарма Арена" с 3:1.