Отборът на Локомотив (Пловдив) е последният тим, който ще запълни бройката в Топ 6 за началото на плейофите в efbet Лига. "Смърфовете" изпълниха голямата си цел, след като надиграха с минималното 1:0 четвъртия Левски. Единственото попадение реализира бразилецът Джовани през второто полувреме.

По-чистите положения в дербито бяха за гостите от София, но голяма вина за край на позитивната им серия имаше стражът на "черно-белите" - Динко Хоркаш, който изуми с няколко прекрасни намеси. Веднъж и гол на Роналдо беше отменен правилно поради засада.

Локомотив (Пловдив) - Левски 1:0 (Развой на срещата по минути)

Попадението вкара бразилецът Джовани

По този начин Левски пропиля отличната възможност да стопи до само две точки изоставането си от третия ФК ЦСКА 1948. Локо (Пд) пък измества от шестото място Славия, като "белите" ще трябва да се надяват да спечелят плейофната Втора група, за да стигнат до бараж за участие в Лига на конференциите.

Снимка 617318

Източник: startphoto.bg

Левски опита да респектира своя опонент с дълбока преса веднага след първия съдийски сигнал. Наложи се дори и Динко Хоркаш да излиза далеч от границите на своето поле, за да спира извеждащо подаване към Рикардиньо. Лошото за "смърфовете" беше, че "пасът" дойде след грешка на пловдивчани при връщането на кълбото към техния хърватски вратар.

В осмата минута Локомотив (Пд) можеше да отбележи откриващото попадение по доста атрактивен начин. Джовани изпълни заучено статично положение, при което Матеус реши да застрашава вратата на Пламен Андреев със странична ножица. Ударът му не беше опасен, но пък се трансформира в пас за Ерик Сорга, който пък пробва "ала Пиола". За жалост на "смърфовете", мрежата на левскарите така и не беше поразена.

Снимка 617331

Бразилската самба на "Лаута" продължи и след това, но този път под светлината на прожектора попадна звездата на Левски - Уелтън. Крилото догони топката малко пред аутлинията, а след каскада от финтове шутира в близкия ъгъл на Хоркаш, явно търсейки елемента на изненада. Такъв обаче не беше постигнат.

Срещата на стадион "Локомотив" бе прекъсната за кратко в 15-ата минута поради неприятен повод. На трибуна "Бесика" спешно трябваше да влиза медицински екип, който да помага на "черно-бял" фен, получил сериозен здравословен проблем. Привържениците на Левски пък имаха претенции спрямо полицията, искайки да пребивават и извън клетката за гости, която явно беше недостатъчна, за да поеме всички фенове на клуба.

Пламен Андреев не прецени добре центриране в наказателното поле на Левски, като трябваше да благодари на Жереми Петрис в 31-ата минута, който успя да покрие грешката му и да изкара кълбото извън опасната зона.

Снимка 617337

Левски можеше да нанесе своя удар с настъпването на 41-ата минута. Уелтън направи пореден пробив по крилото и този път той беше успешен, като Каракашев не съумя да го спре дори с цената на нарушение. Бразилската звезда на "сините" се отправи към близкия ъгъл на "железничарите", но изстрелът му беше спасен с голяма класа от Динко Хоркаш.

Двата тима си размениха динамични офанзивни минути, като по-добрата възможност беше за Левски. Ивелин Попов се възползва от пролука в центъра на терена и напредна с топка в крака, за да шутира от средна дистанция, но право в краката на Пиер Зебли.

Снимка 617334

Второто полувреме стартира с любопитна ситуация пред вратата на Локомотив. Левски стигна до гол, който обаче светкавично беше отменен от съдийския екип. При атаката първо Рикардиньо беше в засада, а след това той все пак даде асистенция за Роналдо, който в мелето пред Хоркаш направи фаул в атака и последвалото му попадение нямаше абсолютно никаква стойност.

Марин Петков стреля мощно с левия крак от около 20 метра в 54-ата минута, но бързата топка профуча покрай лявата греда на Хоркаш. Веднага след това младокът реагира бурно при смяната му с Илиян Стефанов.

Снимка 617332

След неувереното начало на втората част, футболистите на Локомотив намериха верния ритъм на своите действия и поведоха в 59-ата минута. Шут на Димитър Илиев се отби във футболист на Левски и попадна в зоната, където Джовани беше достатъчно далеч от своя пазач Роналдо. Бразилската "десетка" имаше цялото време на света, за да насочи изстрела си от дъгата и по този начин много елегантно да матира Пламен Андреев за 1:0.

Левски можеше да отговори светкавично на предизвикателството. Уелтън намери с едно докосване появилия се като смяна Нани Стефанов. Националът на България се нуждаеше само от едно допълнително обработване, за да отправи изстрел към далечния ъгъл на Хоркаш. Хърватинът се намеси изключително и изби с една ръка.

Локомотив оцеля и в 65-ата минута, когато Хоркаш пак блесна с изумителна реакция. Този път тя дойде след центриране от корнер. При последвалото меле Рикардиньо шутира почти от голлинията, но балканският вратар запази присъствие на духа и отрази с тяло.

Снимка 617330

Проблем за Александър Томаш настъпи в 71-ата минута, когато Динко Хоркаш даде знак, че не може да продължи срещата. Хърватинът видимо изпитваше болки в лявата си китка и така се наложи да бъде заменен от ветерана Илко Пиргов.

До края устремът в атака на Левски сякаш секна, а всичко, до което стигаха хората на Топузаков бяха безплодни центрирания от корнер. Локо (Пд) пък умело "цедеше" часовника, включвайки в арсенала си лежане по терена и непрестанни свади с вражески играчи.

Снимка 617325

На 14 май Левски ще има изключително важен първи мач от плейофите в Топ 6. Тогава "сините" гостуват на директния си конкурент за третото място ФК ЦСКА 1948. Локомотив (Пд) пък ще гостува на шампиона Лудогорец.

Хебър победи Берое с 2:0 в мач от 30-ия кръг на efbet лига