Отборите на Локомотив (Пд) и Берое не се победиха в късния петъчен двубой от програмата на efbet Лига. От получилото се реми (1:1), по-разочаровани трябва да са домакините. Селекцията на Александър Тунчев губеше на почивката, но след паузата създаде куп голови положения, като единственото реализирано беше дузпата на Умарбаев в 76-ата минута. Преди паузата, с попадение №249 в кариерата си, аванс за заралии бе дал Мартин Камбуров, също от бялата точка.

Силен дебют за "смърфовете" направи перуанското попълнение Паоло Уртадо, който можеше да се превърне в герой за новия си клуб, но малко преди края удари напречната греда.

Лудогорец победи Арда с 1:0 в efbet Лига

Гол в последната секунда доближи Лудогорец до поредна шампионска титла

"Орлите" надвиха Арда по възможно най-драматичния начин, Вандерсон - герой

Пловдивчани се изравниха по точки с втория ЦСКА, като имат по 40. "Червените" обаче са с мач по-малко. Берое не стигна до победа в четвърта поредна среща и остава на петото място.

Снимка 522657

Източник: Официален сайт на Берое

Двубоят на "Лаута" можеше да стартира с ранно попадение за домакините. Чико Цветанов демонстрира настоятелност и центрира топката малко преди да излезе в аут. Това сякаш сюрпризира отбраната на Берое и вратаря Ганев, допуснали прекалено лесно пасът да достигне до непокрития Карагарен. Биската обаче направи по-трудното в ситуацията и не шутира точно в опразнената мрежа.

Берое отговори на предизвикателството и след 10 минути също не можеше да повярва как вече не води в резултата. Октавио продължи към далечната греда, центрирана топка от корнер. На точното място се оказа Алиун Фал, който лекичко по земя опита да продължи във вратата на "смърфовете". Илко Пиргов обаче бе на съвсем различно мнение и сътвори чудато спасяване.

Бирсен Карагарен определено бе "невидим" за отбраната на Берое, като в 25-ата минута пак остана забравен на страничната греда. И тук обаче звездата с №9 не подходи по най-добрия начин, като този път върнатата от него топка към дузпата, не намери желания си адресат.

Снимка 522656

Равностойното тракийско дерби беше белязано от дузпа в 32-ата минута. Гаюс Макута се измъкна в близост до аутлинията от Умарбаев и напредна към вратата на Локо. Последва леко дърпане от таджикистанеца, което позволи на беройския плеймейкър да падне в наказателното поле и убеди Волен Чинков да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Мартин Камбуров, който не демонстрира сантименти към бившия си клуб и направи 0:1!

Инкасираният гол лимитира качественото представяне на Локомотив. "Смърфовете" неочаквано можеха да се върнат в мача след спорно връщана на Фуртадо към беройския вратар. Ганев обаче внимаваше в картинката и се справи с комплицираната ситуация.

Локо тръгна смело в атака след подновяването на играта. Още при първото си влизане в полето на Беоре, шансове за стрелба се откриха пред Салинас и Минчев. Два от тях намериха телата на "зелени" защитници, а третият, беше лесно спасен от Ганев.

"Смърфовете" сътвориха нов голям пропуск в 53-ата. Чико Цветанов отново се оказа енигма за бавния Фуртадо, което му позволи да пусне остър пас, успоредно на голлинията. Нещата отиваха към 1:1, но кълбото леко тупна преди да бъде отиграна от легналия на шпагат Салинас. Всичко завърши с пращане на кълбото над горната греда от няма и метър.

Снимка 522654

Пловдивчани имаха сериозни претенции към главния съдия Волен Чинков в 68-ата минута. Тогава Крум Стоянов рискува максимално и се хвърли на шпагат в краката на Карагарен. Дискусионно бе дали първо фланговият бранител игра с топката, или закачи опорния крак на вражеския футболист. Реферът на "Лаута" прецени, че основания за наказателен удар няма и играта продължи.

14 минути преди края, логичното се случи и Локомотив изравни. Този път "черно-белите" получиха дузпа, която поразително приличаше на тази, която бе отсъдена и за Берое през първото полувреме. Октавио загуби индивидуалния сблъсък с Илич, след което му отне топката непозволено и 11-метровият удар беше факт. Липсата на Митко Илиев откри възможност пред Умарбаев да изпробва своя мерник от бялата точка. Нисичкият азиатец издържа на сериозния тест и вкара за 1:1.

Перуанецът Паоло Уртадо бързо можеше да блесне с дебютен гол за новия си клуб. Центриране на Цветанов не бе уловено от вратаря на Берое в 82-ата и само създалото се кратко меле, някак си спаси заралии от второ попадение в тяхната мрежа.

С всяка изминала минута, натискът на Локомотив ставаше все по-осезаем. В 86-ата Паоло Уртадо направи двойно подаване с Диниш Алмейда в полето на Берое. Перуанецът шутира от няколко метра, но сякаш направи по-трудното и разтресе напречната греда над Ганев.

Снимка 522653

Финалният натиск на "железничарите" "роди" "златното" положение за клуба в 93-ата минута. Паоло Уртадо демонстрира отлично движение по ширината на атака, центрирайки в наказателното поле. Там снажният Малембана скочи над всички, но изстрелът му с глава излезе в аут, а това беше и последното интересно събитие в срещата.

В 22-ия кръг на efbet Лига Локомотив (Пд) гостува на Арда, докато Берое приема на свой терен ЦСКА.