Карагерен отбеляза победното попадение за "смърфовете"

Жълт картон за Бирсент Карагерен, който при спряла игра прати топката във вратата на Арда.

Пореден жълт картон за гостите. Този път предупреден е Ласана Н'диайе.

Жълт картон за Жозе Жуниор.

67′

Бабакар Дион отстъпва мястото си на Евандро.

63′

ВТОРА ГРЕДА ЗА АРДА! Жозе Жуниор стреля великолепно от дистанция, Илко Пиргов нямаше какво да направи, но топката кацна на напречната греда.

60′

Жълт картон за Илия Юруков.

52′

Жълт картон за Алекс Петков, който спря откъсващия се Карагерен.

46′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! КАРАГЕРЕН! Само 19 секунди след подновяването на играта домакините успяха да открият резултата. Преслав Боруков получи топката около централната линия, напредна мощно с нея, навлезе в наказателното поле и центрира към Карагерен, който технично с петичка я прати в мрежата на Арда за 1:0!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Жълт картон за Пламен Крачунов

43′

Нови проблеми за Александър Тунчев. Мартин Паскалев ще трябва да напусне играта принудително. На негово място влиза бразилецът Луан, който прави дебют за "смърфовете".

37′

Решението е променено! Червен картон за Пиер Зебли!

35′

Съдията Георги Давидов бе извикан на ВАР, за да разгледа ситуацията за евентуален червен картон на Зебли!

34′

Арда организира отлична атака, при която Светослав Ковачев бе изведен сам срещу Илко Пиргов, но бе съборен от Пиер Зебли, който заслужено получи жълт картон за постъпката си.

29′

ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! Ласана Н’Диайе получи топката вдясно и обърна франта на атака за Иван Тилев, който пък технично с пета предостави топката на Александър Георгиев отляво в наказателното поле, а той стреля мощно в близкия ъгъл, но кълбото се отби от дясната греда на Илко Пиргов.

20′

Владеене на топката: Локомотив (Пловдив): 51%, Арда: 49%

19′

Бабакар Дион завъртя топката опасно от левия фланг, но стражът на Арда внимаваше и спаси удара.

13′
Снимка 583518

Източник: startphoto.bg

2′

Още в първите 70 секунди на двубоя домакините от Пловдив успяха да създадат две положения пред вратата на Арда. При първото - изстрел на Бабакар Дион бе блокиран, а малко по-късно Карагерен стреля, но високо над вратата.

1′

25 Христо Иванов 97 Едералдо Жуниор

Отборите на Локомотив (Пд) и Арда се изправят един срещу друг в късния понеделнишки двубой от програмата на efbet Лига. Сблъсъкът между двата тима има допълнителна интрига, тъй като потенциалният победител ще оглави временното класиране в шампионата.

Локомотив (Пд) допусна единственото си поражение от шампиона Лудогорец (0:2) и победи Пирин, Хебър и Ботев (Враца).

Кърджалийци пък отстъпиха само на ЦСКА на "Армията" с 0:3 още на старта на шампионата. След това тимът, воден от Александър Тунчев, се наложи последователно над Берое, Ботев (Пд) и Септември.

Четвърти бразилец подписа с Локомотив (Пловдив)

Джовани Бариани Маркес стана част от тима

Тунчев се завръща в Пловдив, но този път за да се изправи срещу бившия си отбор Локомотив. Младият специалист няма сериозни кадрови проблеми, като под въпрос за срещата е единствено новото попълнение Омар Сако. През миналата седмица "смърфовете" се подсилиха с Джовани Бариани Маркес, който се превърна в четвъртия нов бразилец в състава през това лято.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров, с помощници Георги Тодоров и Павлин Михайлов. С ВАР ще се занимават Георги Гинчев и Никифор Велков. Делегат на БФС е Светослав Русинов, а работата на реферите зорко ще следи Стефан Апостолов.

Тунчев: Ще запозная Арда с обстановката в Локо