Локомотив (Пловдив) обърна от 0:1 до 2:1 като домакин Пирин (Благоевград), в мач от първия кръг на efbet Лига.

Станислав Костов бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на домакините в 10-ата минута. След намеса на ВАР, попадението бе признато като нападателят бе на линията на засадата.

Страхотен пробив на Карагерен в 42-ата минута на двубоя. Крилото разсече защитата на "орлетата" и подаде към Преслав Боруков. За нападателят остана не толко трудната задача да реализира от близка дистанция, изравнявайки.

Пълният обрат стана в 61-ата минута, след отлична асистенция на Витанов и попадение на Бирсент Карагерен от близка дистанция.

Снимка 580448

Източник: startphoto.bg

Локо запази преднината си и играчите на Александър Томаш стартираха кампанията с 3 точки.

Снимка 580454

Димитър Бербатов, бивш юноша на Пирин гледа срещата от трибуните. Бербо, както е известно, има аспирации към президентското място на БФС. Димитър също така е добър приятел с наставника на "смърфовете" Томаш.

Локо (Пд) - Пирин 2:1 (Развой по минути)