Есенният лидер на Източна „Б" група Любимец от днес е категоричният кошмар на елитния Локомотив (Пловдив). Тимът от столицата на дините отупа с 3:1 „смърфовете" в Сандански във финалния мач за Купата на хотелиерите. Победата на второразредниците бе трета поред над пловдивчани в рамките на 4-5 месеца. През есента Любимец отупа Локо (Пд) с 5:1, в контрола прекъсната в 60-ата минута от шефа на „черно-белите" Коко Динев. По време на първия подготвителен лагер през януари в Сандански, любимци отново ликуваха след 1:0.

Днешната победа пък стана факт още през първото полувреме, когато южният тим дръпна в резултата с три гола. Кантранков стана автор с глава на първите две попадения, а капитанът Петков вкара от дузпа в  31-ата минута за нарушение на Любо Витанов срещу Ирфан Юсеинов.

Бившият играч на Любимец Илиян Йорданов отбеляза за Локо (Пд) в 79-ата, когато надбяга в пеналта доскорошните си съотборници. В самия край на мача Ангел Йошев получи червен картон за саморазправа с играч на победителите.