Ботев (Вр) загуби нелепо с 2:3 от Локомотив (Пд) в първи мач от турнира за купата на хотелиерите в град Сандански.

Врачани заличиха пасив от два гола и веднага след това груба грешка в защита прати пловдивчани на финала. След попадението "зелените" създадоха няколко добри положения, но нямаха късмет да реализират поне едно от тях.

Локо поведе чрез Даниел Георгиев и Христо Златински в 33-ата и в 35-ата минута. В 70-ата и пет минути по-късно Ботев се върна в двубоя след точни изстрели на Лъчезар Балтанов и Румен Рангелов с глава.

Веднага след изпълнението на центъра дълга топка към Спасов в предни позиции беше объркана от Альошев. Така футболистът на Локомотив (Пд) излезе сам срещу Веселин Цветковски и не сбърка за крайното 3:2.

Във финала "смърфовете" ще срещнат победителя от Светкавица - Любимец. Загубилият в тази среща ще се изправи срещу врачанския Ботев.