Локомотив (Пд) спечели Суперкупата на България за втори път в своята история. Тази вечер "смърфовете" постигнаха бележит успех, печелейки финала в надпреварата срещу Лудогорец с 1:0 насред Разград.

Селекцията на Бруно Акрапович заслужи своя триумф, тъй като имаше по-чистите положения в мача. Само веднъж, но с цената на трофей, се разписа капитанът Димитър Илиев в 88-ата минута, завършил по фантастичен начин триходова комбинация между него, Карагерен и Диниш Алмейда.

Снимка 490662

Лудогорец игра близо половин час с човек по-малко заради директен червен картон на Джордан Икоко. Попадения както на "орлите", така и на Локо, биваха отменяни поради засади през първата част. Така пловдивачни си отмъстиха на "зелените" за загубения финал в същия турнир преди година, когато отстъпиха с 0:2.

Лудогорец - Локомотив (Пд) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Суперкупата на България е за "смърфовете"

Откриващата атака в битката за отличието заслужаваше внимание. След бързо предвижване на кълбото, гостите от Локомотив стигнаха до възможността Анте Аралица да подава към дузпата за Илиев. В точния момент обаче пасът бе пресечен от капитана на Лудогорец - Георги Терзиев.

Опасно в полето на Локо стана в шестата минута, когато Мартин Луков изчисти в невралгична зона центриране на Жоржиньо. За щастие на "смърфовете", не се намери футболист в зелено, който да отправи евентуален голов изстрел.

Снимка 490670

Неочакван проблем застигна треньорския щаб на Локомотив (Пд) в 15-ата минута. Тогава Абел Анисе скочи безразсъдно за висока топка с Петър Витанов, и въпреки, че именно африканецът падна на тревата, по-тежките последствия се оказаха за българския халф. Това доведе и до неговата принудителна смяна с Давид Малембана.

Селекцията на Павел Върба стигна до попадение в 19-ата минута. Битон стреля отдалеч, Луков не се намеси добре, а Жоржиньо сътвори головата добавка. Радостта му обаче не бе дълга, тъй като се оказа, че бившият играч на ЦСКА е бил в положение на засада.

Малко преди почивката, гостите от Локо имаха добра възможност да се доберат до лидерството. Салинас показа техника на малък периметър, след което комбинира с Илиев. Благодарение на рикошет в тялото на Сантана, кълбото стигна до Аралица, опитал да сюрпризира Ренан със задна ножица.

Снимка 490671

В 43-ата минута "смърфовете" ликуваха, след попадение на Томашевич, но и те бързо бяха попарени от вдигнатия флаг на страничния съдия. Цялата работа свърши Парвиз Умарбаев, който проби в полето на разградчани и стреля от малък ъгъл. Топката се отклони в защитник на Лудогорец и влизаше в мрежата. Тогава обаче контакт с нея осъществи намиращият се в засада Йосип Томашевич, продължил в мрежата с глава, оказало се и голяма грешка!

Силните мигове за "черно-белите" продължиха. Буквално следващата локомотивска атака отново вещаеше проблеми за Лудогорец. Лукас Салинас центрира перфектно за Аралица, намерил топката от воле. Тук обаче с решителна намеса блесна Ренан дос Сантос.

"Смърфовете" от Пловдив съжаляваха горчиво за пропуснат голов шанс в 57-ата минута. Умарбаев проби през центъра, след което подаде за непокрития Аралица. Хърватинът се забави с обработката на топката и ударът му срещна тялото на Григоре.

Снимка 490669

Селекцията на Бруно Акрапович се задържа за известно време в наказателното поле на Лудогорец, като всичко завърши с прострелен пас от Карагерен за Салинас. Нисичкият бразилец насочи точно в тялото на реагиралия по перфектен начин Ренан дос Сантос, а при опита за добавка, изстрелът на Аралица срещна бедрото на Икоко. От лагера на пловдивчани поискаха дузпа, но реферът Чинков остана безмълвен.

Ситуацията за Локо ставаше все по-добра, след като в 66-ата минута домакините от Лудогорец останаха с човек по-малко. Джордан Икоко изпусна нервите си и удари без топка Лукас Масоеро, което му костваше и оставането в мача.

Снимка 490667

Гостите продължиха да пропиляват положения с лека ръка. В 68-ата лошо избита топка попадна в краката на Карагерен, който имаше цялото време да си нагласи кълбото по подходящия начин, но и той не преодоля перфектния днес Ренан.

Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 81-ата минута, Диниш Алмейда стреля с глава, но неточно над напречната греда в аут.

И когато всички мислеха, че финалът за Суперкупата ще бъде решен от дузпи, в епицентъра на събитията ярко заблестя футболист №1 на страната за 2019 година - Димитър Илиев. Локо (Пд) съкруши своя опонент с брилянтна триховодва комбинация в 88-ата минута. Диниш Алмейда пусна за Карагерен, който с едно докосване продължи за Илиев. Капитанът на Локо пое кълбото директно от въздуха и с много точен изстрел не остави никакъв шанс на Ренан!

Снимка 490665

До края футболистите на Лудогорец нямаха време за необходимия отговор и така Локомотив триумфира за втори път в историята си със Суперкупата на България!

Оттук насетне двата тима приковават вниманието си към откриващия кръг в Първа лига. Лудогорец гостува на Ботев (Враца), докато на Локо предстои голямо пловдивско дерби с Ботев.