Отборите на Локомотив (Пловдив) и Верея завършиха наравно 1:1 в контрола между двата тима в Говедарци, където отборите са на лагер.

Нов бас в Локо (Пд) преди началото на сезона

Отново Мартин Камбуров е замесен

Попадението за пловдивчани бе дело на Дани Кики в 43-ата минута, когато се разписа отблизо. Той влезе резерва в 30-ата минута на мястото Сержио, а малко по-късно се разписа след центриране на Пламен Крумов отдясно. Тимът на Илиан Илиев изравни в 63-ата минута. Влезлият през втората част Селим Керкар проби отляво и с безупречен пас намери Милен Танев в наказателното поле. Последният изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Локомотив - 1:1. Умарбаев можеше да донесе победата на "черно-белите" в края, но Георги Аргилашки спаси.

Илиев оптимист: Ще направим добър отбор

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ВЕРЕЯ 1:1

1:0 Кики (43')

1:1 Керкар (63')

Локо (Пд) : Пиргов, Крумов, Марков, Везалов, Билджока, Мартинович, Велковски, Траянов, Марчев, Серджо (30' Кики), Камбуров

Локо (Пд) II полувреме: Пиргов (65' Евтимов), Билджока (55' Янъков), Везалов (60' Пехливанов), Николов, Исуф, Бакалов, Османолай, Йевтоски, Кики (60' Умарбаев), Карлос Филхо, Родриго Джуниър

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Иво Иванов, Мирослав Енчев, Костадин Слаев, Елиаш Да Силва, Венцислав Бенгюзов, Георги Андонов, Давид Гонсалес, Илиян Йорданов, Валери Домовчийски.

Резерви: Георги Аргилашки, Петър Витанов, Селим Керкар, Милен Танев, Мехди Фенуш, Осман Балде, Емре Емин, Ахмет Адемов, Янислав Иванов, Иван Винков и Михаил Димитров.