Левски допусна болезнена загуба от Славия с 1:2 в отложен мач от третия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Александър Шаламанов".

Въпреки по-добрата игра на "сините", в крайна сметка домакините успяха да поведат в резултата, след като Галин Иванов (29') успя да се разпише. През втората част сценарият се повтори и "белите" удвоиха, благодарение на Кемело Нгуена (71'), а 26-кратните шампиони успяха да върнат само едно попадение чрез Марин Петков (90+3').

Славия - Левски: 2:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така двата отбора се изравниха по точки и заемат пето и шесто в класирането на първенството с актив от 24 пункта.

Снимка 590796

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна добре за гостите, които още след първия съдийски сигнал владееха повече топката и търпеливо чакаха грешка в защитата на "белите".

Първото по-интересно положение дойде в 10-ата минута. Тогава Уелтън цетрира отляво към далечна греда, където Роналдо засече с глава. Бразилецът обаче прати топката встрани от вратата.

Снимка 590794

В 22-рата минута Центриране на Филип Кръстев от пряк свободен удар бе лошо изчистено и топката попадна в Ивелин Попов. Той върна назад към Георги Миланов, който отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле. Светослав Вуцов обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 590795

В 29-ата минута Славия поведе в резултата, благодарение на Галин Иванов. Опитният играч на "белите" получи топката на левия фланг и проби към наказатеното поле, след което нанесе техничен диагонален удар и не остави никакви шансове на Пламен Андреев.

Снимка 590793

Две минути по-късно Уелтън опита да намери далечния ъгъл на вратата на Светослав Вуцов от далечна дистанция, но изстрелът му прелетя в аут. Малко след това Георги Миланов отправи снаряд от воле, но топката не намери рамките на вратата.

Снимка 590792

В следващите минути играчите на "белите" видимо опитваха да бавят времето в опит да задържат крехката си преднина до почивката. В крайна сметка успяха и двата отбора се оттеглиха на полувремето с резултат 1:0 в полза на Славия.

В началото на втората част домакините можеха да нанесат втори удар. Кристиан Добрев комбинира с Емил Стоев, който прати топката във вратата на Пламен Андреев, но се оказа, че Кристиан Добрев е бил в засада и голът не бе признат.

Снимка 590790

Подобно нещо се случи в 55-ата минута. Илиян Стефанов отигра с глава след дълго подаване. Светослав Вуцов не излезе добре и като останаха съмнения дали топката е преминала голлинията. Все пак попадението не бе зачетено заради засада.

В 71-вата минута "белите" удвоиха, благодарение на Кемело Нгуена. Кристиан Добрев проби отдясно и подаде към Галин Иванов. Той прескочи за Нгуена, който бе забравен и от близка дистанция реализира без проблеми.

Скаути оглеждат за трансфери играчи на Славия и Левски

На мача днес

В 77-ата минута Уелтън получи от Цунами вляво и нахлу в наказателното поле. Той опита да намери свой съотборник, но играчите на "белите" изчистиха. Топката обаче попадна в Ивелин Попов, който стреля, но също бе блокиран. Цунами обаче овладя топката и центрира към далечната греда, където Марин Петков беше забравен от границата на вратарското поле засече с глава, но Вуцов геройски спаси.

В добавеното време "сините" върнаха едно попадение чрез Марин Петков. Той получи топката след хубаво центриране отдясно на Филип Кръстев и с едно докосване прати кълбото във вратата на Светослав Вуцов.

Една година по-късно: Краят на 40-годишното приятелство и началото на „ще дойдем 20 000 и ще изметем всичко“