Задаващият се бараж за Лигата на конференциите ще е под №7 за родната футболна действителност от смяната на формата на първенството. Предишните шест случая показват категорично, че винаги по-горно класиралият се тим побеждава и се класира за евротурнирите, но Арда не бива да се плаши от тази статистика. Тимът от Кърджали знае много добре как се побеждава на "Герена". От влизането си в елита през сезон 2019/2020 година Левски и небесносините са изиграли четири двубоя на стадион "Георги Аспарухов", а статистиката е с пълен паритет - две победи за сините и два успеха за Арда, при голова разлика 5:5.

Пелето: Левски не е създаден, за да се интересува къде се намира ЦСКА, а да носи името на Апостола

"Беше ми крайно неприятно да гледам това, което видях"

Първият двубой между двата тима се игра на 19 октомври 2019 година. Тогава столичани надделяха над новака в Първа лига трудно с 2:1. В 70-ата минута Кали Тиам откри резултата, а десет минути по-късно Станислав Иванов удвои преднината на домакините. Сега крилото носи екипа на Арда и ще има възможност да се разпише в неделя срещу сините. Кърджалийци намалиха изоставането си в добавеното време чрез Пламен Крумов, но за нещо повече тимът нямаше сили.

На следващата година дойде и първата победа за Арда на "Герена". На 5 декември 2020-а гостите поведоха с гол на Матеус Леони в 41-вата минута. Паулиньо изравни в 89-ата, но минута по-късно Иван Коконов донесе историческия успех на кърджалийци.

През август 2021 година Арда за втори път триумфира на стадион "Георги Аспарухов". Гостите изковаха успеха си през първото полувреме с попадения на Тонислав Йорданов от дузпа в 20-ата минута и на Спас Делев 12 минути по-късно. От този тим в момента в Арда са седем от играчите, победили Левски - Деян Лозев, Милен Стоев, Александър Георгиев, Иван Коконов, Милен Желев, Иван Тилев и Илия Юруков.

Последният двубой между двата тима на "Герена" бе в началото на септември 2022 година през този сезон. Тогава Левски спечели с 2:0 с попадения на Андриан Краев и Марин Петков, а през пролетния дял дублира успеха си с три точки при гостуването с 3:0 в Кърджали. Сега предстои да видим какъв ще е изходът от петия мач между двата тима на стадион "Георги Аспарухов" и кой отбор ще вземе предимство в този сблъсък, пише "Тема спорт".

Арда към феновете си: Въпреки мръсните номера, да покажем, че сме по-силни!