90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 4442
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Спартак (Варна) 5:0 в мач от efbet Лига

Зрелище в събота вечер! Левски прегази Спартак (Варна) за първа победа през новия сезон

"Сините" разгромиха новака с 5:0, Бари и Кръстев блестят с по два гола

90+2′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 5:0! МАРИН ПЕТКОВ! Още една резерва успя да намери време, за да обере аплодисментите на "синята" публика. Марин Петков и Билал Бари изработиха достатъчно добра комбинация, която след мароканско подаване с пета, позволи на младока да реализира по земя в далечния ъгъл в неговия юбилеен мач №50.

87′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 4:0! КРЪСТЕВ! С тотално паднал гард, футболистите на Спартак (Варна) имаха неудоволствието да инкасират и четвърто попадение в собствената си мрежа. Секунди преди това Станимир Стоилов беше осъществил тройна смяна, а един от влезналите - Асен Митков блесна с асистенция. Младокът намери Филип Кръстев непокрит около дузпата, а креативният халф с много класа и спокойствие вкара за 4:0.

85′

Станимир Стоилов предприема тройна смяна. Първата така е Нейтън Олдър за Георги Миланов.

85′

Асен Митков заменя Уелтън, нова рокада в Левски.

Снимка 581127

Източник: startphoto.bg

85′

Марин Петков се появява на мястото на Роналдо.

82′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 3:0!! БАРИ! До края "сините" намериха време да сътворят и класиката в съботната вечер. Билал Бари реализира своя втори гол с глава в мача, след като този път засече много акуратно центриране на Роналдо.

80′
Снимка 581128

73′

Жереми Петрис прави своя официален дебют с екипа на Левски. Той заменя Патрик-Габриел Галчев.

72′

Илкер Будинов бива заменен, а вместо него ще видим Генади Луго.

Снимка 581126

72′

Капитанът на Спартак (Вн) - Янчо Андреев също бива заменен. Влиза Иванов.

69′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:0! БИЛАЛ БАРИ! Няколко атаки по-късно, типично за себе си, Бари реализира за 2:0 от далеч по-трудна ситуация. Роналдо продължи по фланга за Патрик-Габриел Галчев, който осигури перфектното центриране. №19 беше намерил своето място в наказателното поле и с глава матира "соколите".

68′

Георги Бабалиев ще замени Божидар Васев. Нова рокада в Спартак.

68′

Лиандро Мартис ще отстъпи мястото си на преминалия през академията на Левски - Даниел Начев.

Снимка 581118

65′

Сами Ел Анаби получава официално предупреждение.

63′

КАКВО НАПРАВИ БИЛАЛ БАРИ! Левски спокойно можеше да удвои своята преднина, но дежурният голям пропуск на Билал Бари бе факт в 63-ата минута. Бразилецът с много класа се освободи от двама защитници на "соколите" и реши да комбинира вляво със своя гореспоменат колега. Мароканецът обаче избърза леко пред топката, след което от няма и метър я прати над горната греда.

60′

58′

Васил Петров прави рокада в своя състав. Вместо Виктор Митев, на терена се появява Георги Чукалов.

57′

Роналдо действа доста грубо срещу Божидар Васев, изблъсквайки го край тъчллинията. Официално предупреждение обаче не последва.

55′

В началото на второто полувреме Левски продължи с натиска си, а Дичевски трябваше с една ръка да избива изстрел на Ван Дер Каап.

47′

На полувремето Станимир Стоилов предприе смяна в своите редици. Илиян Стефанов замени Андриан Краев.

46′
Снимка 581115

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+1′

Много неприятен момент притесни всички на терена в добавената минутка на първата част. Тогава най-ангажираната персона от състава на гостите - Иван Дичевски падна ужасяващо по лице, след като с е размина с топката при центриране. Бързата намеса на двата лекарски екипа обаче предотврати по-тежки мигове.

45′
Снимка 581114

40′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! ДУЗПА! ФИЛИП КРЪСТЕВ! Офанзивните несполуки за Левски приключиха с идването на 40-ата минута. Дълго подаване към Билал Бари позволи на мароканеца да се измъкне от своя персонален пазач. Вратарят Иван Дичевски реши да рискува и посече №19 на "сините" в собственото си наказателно поле. Реферът Валентин Железов не се нуждаеше от ВАР, за да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Филип Кръстев, който "обра точките" с уникална "Паненка" за 1:0.

39′

Жълт картон за направилия дузпата Иван Дичевски.

37′

УЕЛТЪН! В 37-ата минута Филип Кръстев отправи меко центриране към Уелтън. Ел Анаби остана под топката, а бразилецът насочи с глава към близкия ъгъл. Дически обаче за пореден път се оказа непробиваем.

35′
Снимка 581112

33′

МИЛАНОВ! Пореден пропуск за това полувреме направи Георги Миланов в 33-ата минута. Триходова комбинация между Галчев, Роналдо и Кръстев, завърши с прецизен пас за племейкъра на вековниците, но той отново не намери мрежата на "соколите".

25′

Уелтън реши да направи нещо различно от нестандартното, като в 25-ата минута бразилецът отправи нещо средно между удар и подаване от фланга. Острата топка затрудни Дичевски, но все пак вратарят на гостите съумя да реагира.

Снимка 581111

21′

МИЛАНОВ! Стражът на Спартак трябваше да се намесва далеч по-вещо в 21-ата, след като Георги Миланов получи подаване в наказателното поле и с по-неудобния си десен крак стреля сравнително опасно. Дичевски се намеси адекватно и с една ръка контрира шута.

20′

Няколко поредни "сини" атаки биваха завършвани от лидера в предни позиции Билал Бари. Веднъж мароканецът беше изпреварен от Сами Ел Анаби, а секунди по-късно Иван Дичевски контрира без много трудности негов шут по земя.

6′

Георги Миланов се превърна в длъжник за своя тим в 6-ата минута. Националът на България хитро бе забелязан от Уелтън, но последвалият му изстрел не беше от висока класа и се превърна в лесен за блокиране от варненската защита.

Снимка 581110

3′

Напълно според очакванията на специалистите, отборът на Левски беше този, който опита да диктува събитията след първия съдийски сигнал. Стигна се и до две статични положения пред вратата на "соколите", но при едното от тях Уелтън не намери целта.

1′