90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 4788
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Славия 1:2 в мач от efbet Лига

Страданието в "синьо" продължава! Славия "повтори" Левски след голям обрат насред "Герена"

Прокоба...

89′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! ЕРОЛ ДОСТ! 1:2! "Синя" тишина се възцари на "Герена", след като невярващо дори и за треньор от ранга на Станимир Стоилов, Левски инкасира пълен обрат. Славия ликуваше с второ свое попадение в 89-ата минута, което беше дело на появилия се като резерва Ерол Дост. Ключовото в съкрушителната "бяла" атака дойде при триковото отиграване с пета на Галин Иванов, който заложи кълбото на пенала за Дост, а юношата на Лудогорец преодоля Андреев с премерен изстрел в неговия десен ъгъл.

83′
Снимка 594803

Източник: startphoto.bg

81′

Венци Керчев напуска терена, за да отстъпи мястото си на Чешмеджиев.

81′

Ерол Дост е време да замени Емил Стоев. Последна смяна за Славия.

80′

Роналдо бива заменен от младия Борислав Рупанов.

77′
Снимка 594819

77′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! 1:1! ЕМИЛ ВИЯЧКИ! След поредицата от пропуски, отборът на Левски, както вече често се случва, беше наказан от своя опонент. Славия възстанови паритета в 77-ата минута. Емил Стоев изпълни корнер, при който Цунами опита да изчисти, ала кълбото отиде около дузпата, където то беше обработено директно от въздуха от Емил Виячки. Централният бранител порази безпомощния Пламен Андреев и бурно изрази своята радост край скамейката на "белите".

76′

Емил Виячки получава жълт картон.

74′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Късметът определено покри Славия в 74-ата минута, когато след кратко меле Уелтън получи възможността да стреля от непосредствена близост. В сюблимния миг Христо Попадийн застана на пътя на топката и предотврати сигурен гол в своята врата.

70′
Снимка 594821

68′

РОНАЛДО! Е, нямаше как да е мач на Левски, ако и другото крило - Роналдо, не се бе проявил в светлината си да пропусне почти чиста голова ситуация. Бразилецът отново направи почти всичко като по учебник, но от няколко метра успя да шутира единствено във външната част на славистката мрежа.

63′

Голмайсторът Ивелин Попов бива заменен от Марин Петков.

63′

Абдулахи Шеху се появява на терена вместо Георги Миланов.

62′
Снимка 594814

59′

Златомир Загорчич прави три смени в своя състав. Първата от тях е Крис Добрев за Тони Тасев.

59′

Младият Мартин Сораков ще замени нападателя Ахмед Ахмедов.

59′

Ветеранът Дарко Тасевски ще бъде заменен от Иван Минчев.

56′

Анди Краев получава пореден жълт картон с екипа на Левски.

54′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Левски пропиля отлична възможност да удвои своята преднина в 54-ата минута на дербито. "Сините" организираха триходова комбинация, при която Попов, Миланов и Уетън създадоха необходимата офанзивна опасност. Възможност да завърши имаше Уелтън, но ударът на бразилеца срещна ръката на Галин Иванов. Капитанът на Славия нямаше претенции за отсъдената дузпа, обобщавайки случилото се с една сочна псувня. Зад топката застана Ивелин Попов, но в този миг младостта надделя над опита и Светослав Вуцов с лекота отрази неговия наказателен удар.

53′

Галин Иванов играе с ръка в собственото си наказателно поле, което означава дузпа за Левски.

Снимка 594818

49′

Подновяването на играта дойде с добра ситуация за Славия, при която Галин Иванов се озова на стрелкова позиция, но в решителния миг беше блокиран от защитник на съперника.

46′
Снимка 594810

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Краят на първата част принадлежеше за селекцията на Станимир Стоилов. Трудностите за Светослав Вуцов не липсваха, като вратарят на Славия трябваше да блокира коварен шут на Уелтън, а след това и изстрел от фаул на Георги Миланов.

44′

Людовик Соарес получава картон заради непозволено спиране на Роналдо.

41′
Снимка 594808

39′

Уелтън отправи един от любимите си изстрели в 39-ата минута, когато получи пас от Кръстев и след финт вдясно, последва шут към десния ъгъл на Вуцов. Точността на латиноамериканеца обаче отново му изневери.

35′

През следващите няколко минути двата вековни опонента се застрашиха взаимно с няколко корнера, но така и не се получи опасен удар, който да остане с нещо повече от обикновено място в статистиката.

30′
Снимка 594805

26′

Андриан Краев попадна под светлините на прожекторите в 26-ата минута, когато отправи мощен изстрел от над 20 метра, профучал малко над горната греда на Светослав Вуцов.

21′

Ивелин Попов получава жълт картон.

20′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0! ИВЕЛИН ПОПОВ! Радост обзе стадион "Георги Аспарухов", след като Левски съумя да поведе в резултата с настъпването на 20-ата минута. Всичко започна от подаване на Кордоба към Уелтън. Бразилецът беше дублиран от съотборника си Цунами, а секунди по-късно №6 отправи отлично центриране във вратарското поле, където напълно непокрит се оказа Ивелин Попов. Попето не чакаше втора покана и лесно с глава вкара за 1:0, като посвети своето попадение на родителите си, които през днешния ден празнуват рождени дни.

17′
Снимка 594802

15′

СПОРНО ПОЛОЖЕНИЕ! Гостите от квартал "Овча купел" отново имаха претенции към главния съдия Кабаков. В 15-ата минута нова контраатака на славистите свари опонента им неподготвен, а останалият последен в отбрана Уелтън блокира откъсващия се Тони Тасев. "Белите" моментално поискаха директен червен картон за бразилеца, ала реферът дори не използва ВАР, за да промени решението си в този игрови момент.

13′

След тромавото начало, футболистите на Левски напипаха верния ритъм на своето представяне. Опасностите най-вече идваха след центрирания, а при едно от тях Цунами игра с глава. Топката летеше под гредата, но Светослав Вуцов демонстрира класа и изби акробатично.

12′

Жълт картон за Христо Попадийн от Славия. Той е негов пети от началото на сезона и ще пропусне гостуването на Спортист (Своге) за Купата на България.

Снимка 594800

6′

Натискът на славистите продължи, а с това последва и изстрел от средна дистанция на Галин Иванов. Пламен Андреев беше покрил добре своя ъгъл, но въпреки това "сините" фенове на "Герена" имаха още един повод да изтръпнат.

4′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА СЛАВИЯ! Не бяха изминали и четири минути от големия столичен сблъсък, когато се наложи намеса на ВАР. Гол за гостите от Славия беше отменен, което определено не се хареса на никой от лагера на "белите". А какво точно се случи? Хосе Кордоба пресили свое подаване към Уелтън, а лошото отиграване на бразилеца позволи на Галин Иванов да отправи страхотно извеждащо подаване за Ахмед Ахмедов. Нападателят остана сам срещу Пламен Андреев и елегантно го преодоля за 0:1. Радостта на тарана обаче бе доста кратка, след като технологията за засада доказа, че той е бил с няколко сантиметра зад последния в отбраната на домакините Жереми Петрис.

3′

Славия стартира доста агресивно столичното дерби, като за първите 180 секунди "белите" направиха няколко респектиращи фаула в центъра, които ядосаха публиката на "Герена".

2′

Преди първия съдийски сигнал ръководството на Левски използва момента, за да засвидетелства необходимото уважение към клубната си легенда Добромир Жечев, който тази събота навърши 80 години!

Снимка 594799

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′