90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+5′

Край на мача! Победа за Славия.

86′

Кирилов излъга двама играчи на Левски и нахлу дълбоко в наказателното поле, но ударът му не сработи.

84′

Картон и за Христов.

81′

Опасен удар на Петков профучава покрай вратата.

80′
Снимка 540331

79′

Ненужен жълт картон за Краев, който закачи Кръстев, но нападателят на Славия доста преигра.

76′

Жълт картон за Шелис.

70′

Найденов на мястото на Марин Петков.

69′

Габриел-Галчев е заменен от Краев.

69′
68′

ГОООООЛ! ОБРАТЪТ Е ПЪЛЕН!

Славия повежда на Левски с 2:1 чрез "златната" резерва Калоян Кръстев, който вече свикна да вкарва на този съперник. Младокът беше изведен чудесно и показа железни нерви сам срещу вратаря. Така вече в трето издание на най-старото столично дерби извежда своя тим напред.

57′

Картон за Марин Петков.

57′

Тасев заменя Ерол Дост.

56′

Кръстев на мястото на Сораков.

56′
Снимка 540324

54′

Директният изстрел минава над вратата.

53′

Жълт картон за Вълчев, Левски ще изпълнява фаул от опасна близост.

50′

СЛАВЧЕВ СПАСЯВА ЛЕВСКИ!

Симеон изчиства с коляно на сантиметри преди топката да навлезе във вратата на Левски. Страхотно позициониране от халфа на "сините". Футболистите на Славия не могат да повярват, че вече не водят в резултата.

48′
Снимка 540326

47′

Край на първото полувреме.

47′

Димна завеса се задава от сектор "Б", в който са настанени феновете от агитката на Левски. Все пак съдията не преценява, че е нужно мачът да бъде спрян.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА.

45′

Начало на вторите 45 минути.

44′

Картон за Габриел-Галчев.

44′

Александров също е предупреден официално.

42′

Картон и за Макрилос.

40′

Мартин Петков заменя Ради Цонев, който даде знак, че не може да продължи.

37′
Снимка 540322

36′

Сораков е първият официално предупреден. Мачът се изнерви в последните минути.

29′

Здрава битка в средата на терена, която поизнерви публиката и започнаха да се чуват нецензурни скандирания по адрес на гостите.

23′
22′

ГООООЛ! 1:1!

Емил Виячки бе най-съобразителен след центриране от фаул и засече топката в купа от играчи. ВАР разгледа положението и голът е зачетен, светкавична реакция от "белите", резултатът е равен!

17′
16′

ГОООООЛ! МАРИН ПЕТКОВ! 1:0!

Младокът взривява трибуните на "Герена". Бранител на Славия блокира шут на Цонев и за нещастие на "белите" топката попадна в краката на Петков, който стреля топовно и с помощта на горната греда открива резултата.

13′

Греда!

Шут на Макрилос от дъгата на наказателното поле попадна право в напречната греда! Късметът покри Левски в тази ситуация. Активно начало за "белите".

6′

Андреев внимава, 16-годишният вратар на Левски избива коварен шут от дистанция на Кирилов.

5′
Снимка 540323

4′

Първа опасност пред вратата на гостите, опасно центриране е изчистено пред сектор "Б" и дава допълнителен тонус на публиката.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

2′

Феновете на Левски са спазили кампанията "код синьо". Масирано присъствие в секторите на домакините. Гостуващата агитка също е заела мястото си на "Герена" и е доста шумна.

1′

Начало!

1′

89 Андриан Краев 88 Тони Тасев

Левски и Славия се изправят един срещу друг в най-старото столично дерби. Мачът на "Герена" започва в 21:00 часа.

"Сините" имаха тежък период по време на подготовката, измъчвани от финансова криза и неяснотата около бъдещето.

Старши треньорът Живко Миланов не разполага с много опции за състава си и е ограничен в избора си на стартовите 11.

В лагера на Славия е  по-спокойно. След завръщането на Златомир Загорчич в края на миналия сезон "белите" се измъкнаха от дъното на класирането, а сега амбициите са за място в първата шестица.

Новите попълнения Тони Тасев, Венцислав Керчев и Людовик Соарес се вписаха добре в състава. Сред напусналите през лятото са опитните Михаил Александров, Владислав Узунов и Ивайло Димитров.

Живко Миланов е пътувал до Люксембург, за да гледа набелязан нападател

Става въпрос за Адел Бетайеб

Левски изигра общо шест контроли и не загуби нито една от тях. "Сините" победиха Локомотив (Пловдив), Локомотив (София) и Етър, а срещу Ботев (Пловдив), Левски (Лом) и Септември (София) направиха равенства.

Старши треньорът на Левски Живко Миланов ще заложи на 16-годишния Пламен Андреев, който ще пази на вратата. Официциален дебют се очаква да направят новите попълнения Христос Шелис и Христофор Хубчев.

И двете нови попълнения на Левски излизат срещу Славия, Миланов с една дилема

Шелис и Хубчев започват от първата минута

В стартовите единадесет на Славия се очаква да започнат новите Венцислав Керчев и Людовик Соарес.

"Сините" и "белите" се срещнаха за последно в края на март, когато Левски спечели с 1:0 на "Герена" след късен гол на Найджъл Робърта. Преди това обаче Славия записа 4 поредни победи срещу този съперник във всички турнири.