90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Славия с 1:0 в efbet Лига

Найджъл Робърта измъкна Левски от снежния капан на "Герена"

"Сините" с безценен успех над Славия в борбата за Топ 6

90+3′

Картон има и за Андреа Христов от редиците на Славия.

90+2′

Микулич бави времето и получава картон.

89′

Симеон Славчев се появява в игра за Левски, като ще замени Тома Даске.

85′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! РОБЪРТА! Пет минути преди края, и когато теренът бе застлан от бяла пелена, Левски достигна до скъпоценен гол. Мартин Райнов беше фаулиран на десния фланг, което позволи на Марин Петков да центрира от даденото статично положение. Талантът с №88 сложи топката на главата на Робърта, който надскочи персоналния си пазач и не остави шансове на иначе перфектния днес Вуцов.

83′

Андреа Христов демонстрира игра от висока класа в 83-ата минута, когато се хвърли на шпагат в краката на Робърта, който беше ли стигнал до топката, можеше да отбележи така важния гол за "сините".

78′
Снимка 523856

77′

Ивайло Димитров - Косъма влиза в игра за Славия. Заменя Калоян Кръстев.

74′
Снимка 523853

73′

Билал Бари също влиза в игра, като заменя уморения Здравко Димитров.

72′

Мартин Петков напуска терена. На негово място ще видим Илия Юруков.

70′

Марин Петков наруши правилата срещу Макрилос.

65′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Левски извади късмет в 65-ата минута, когато само гредата спря Славия от попадение. Мишо Александров пласира до максимална точност подаването си към Рангелов. Опитният стрелец загърби Михайлович и падайки отправи изстрел, намерил страничната греда на Микулич.

63′
Снимка 523854

62′

Насиру Мохамед приключва участието си в мача. В игра се появява Марин Петков.

59′

ПОРЕДНА ГРЕШКА НА МИКУЛИЧ! Отборът на Левски можеше да стане за смях в 59-ата минута. Звонимир Микулич отново си позволи своеволия, навлизайки в зоната, където Живко Миланов вече блокираше центриране към Кръстев. Всичко това без малко не означаваше автогол, като само късметът изпрати топката от външната страна на мрежата.

50′
Снимка 523855

49′

Официално предупреждение за Гандри, който репликира съдията.

48′

ДИМИТРОВ! Отговорът на Левски беше красноречив и в ответната атака Здравко Димитров отправи силен шут. Страшното за Славия настъпи след това. Вуцов изби, но вместо да изчисти напред, Андреа Христов реши да връща към младока без да види, че Робърта го атакува. За радост на гостите, стражът реагира максимално бързо и съумя да разкара топката от конфликтната зона.

47′

КИРИЛОВ! Славия можеше да поведе веднага след подновяването на играта. Емил Стоев пое по фланга, след което отправи своя пас за далечната греда. Притичалият Ради Кирилов стреля коварно по земя, но Микулич затвори краката си навреме и спаси домакините от голяма беля.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме на мача Левски - Славия.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 523842

40′

След тихи 40 минути, Насиру Мохамед можеше да остави своя отпечатък върху дербито. Ганаецът избяга от Антовски и се възползва от центриране на Димитров. Топката мина високо над горната греда на славистите.

37′

ВТОРА ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Гредата отново спря Левски от повеждането в резултата с идването на 37-ата минута. Здравко Димитров за кой ли път беше най-острият играч на домакините, като фирмен негов рейд завърши със замахване и шут в близкия ъгъл. Десният страничен стълб обаче пак спря неговия голов устрем.

36′
Снимка 523841

35′

Здравко Димитров имаше възможността да изпълни пряк свободен удар в 35-ата минута. Топката не прехвърли стената, но ситуацията се разви така, че шанс да насочи с глава получи Мартин Петков. Вуцов обаче се намеси уверено и спаси.

32′

Владислав Узунов пробва да използва едно от най-силните оръжия в своя арсенал - изстрел отдалеч, който с оглед на тежкото време, можеше и да има успех. В 32-ата минута му липсваше единствено точност.

26′

Първи жълт картон в мача. Получава го Владислав Узунов за агресивните си действия срещу Райнов.

24′

Светослав Вуцов имаше известни затруднения с улавянето на топката в 24-ата минута, когато Робърта остана под топката при добро центриране на Димитров. За щастие на младия вратар, около него нямаше вражески играч, който да се пробва за добавка.

20′
Снимка 523840

18′

Възпитаниците на Славиша Стоянович отговориха на няколкото минути "бял" натиск с две добри атаки. При първата от тях, остро подаване на Здравко Димитров  към Робърта беше пресечено в точния миг от Вуцов.

15′

Звонимир Микулич продължи традицията с неадекватни свои излизания в мачове на Левски. "Синият" вратар се прояви в една наглед не чак толкова опасна ситуация, след която хърватинът "помогна" за корнер на Славия. От него не се случи нищо по-интересно.

8′

ГРЕДА! В момент, когато от лагера на Славия искаха картон за Робърта, уж ударил нарочно Гандри, Левски създаде доста добра акция. Тя завърши с отличен удар на Здравко Димитров извън границата на наказателното поле, който се отклони в десния страничен стълб на безпомощния в този миг Вуцов.

3′

ЧЕРВЕН КАРТОН!? На съдийската бригада, начело с Георги Давидов, трябваха едва 180 секунди, за да сътвори огромна грешка. Найджъл Робърта се измъкна от персоналния си пазач и се понесе сам срещу вратаря на Славия. Светослав Вуцов реши да рискува, напускайки наказателното си поле, за да влезе много опасно в краката на нападателя. От скамейката на домакините поискаха директен червен картон за сина на Вили Вуцов. За техен ужас обаче, дори не бе отсъдено нарушение. А при повторенията ясно се видя, че младокът не докосва топката.

Снимка 523845

2′

Старите градски съперници нямаха търпение Георги Давидов да даде начало на мача, за да продължат започналата в сряда битка помежду им. В 52-ата секунда ветеранът Митко Рангелов шутира над горната греда, докато в ответната атака Здравко Димитров центрира за Робърта, ала кълбото не бе спряно от нидерландската звезда на "сините".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′