90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 13 311
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Лудогорец 0:1 в мач от efbet Лига

Лудогорец отне бронзовия медал от врата на еуфоричен Левски

"Сините" завършиха шампионата на четвърто място

90+4′

БАЧЕВ!  Стадион „Георги Аспарухов“ можеше да изпадне в екстаз, ако при последната атака за срещата центрирана топка без малко не бе реализирана с глава от появилия се като смяна 16-годишен Преслав Бачев.

90+3′

Малко преди сигнала за край, играещият последния си мач за Левски – Радослав Цонев, пробва да остави своя отпечатък върху мача, стреляйки от фаул при почти нулев ъгъл. Замисълът му бе добър, но неуспешен.

90+2′

Игор Пластун от Лудогорец получава жълт картон за нарушение срещу Билал Бари.

90′
Снимка 575024

89′

Игор Тиаго ще замени капитана на Лудогорец Кирил Десподов.

89′

Младият Преслав Бачев ще се появи в игра за сметка на Андриан Краев.

88′

ЦУНАМИ! В 87-ата минута Левски не успя да реализира най-чистото си положение в мача. Патрик-Габриел Галчев действа активно по крилото, а центрирането му намери връхлитащия на далечна греда Цунами. Бразилецът обаче насочи кълбото малко над горната греда.

81′

Марин Петков приключва участието си в този двубой, а вместо него ще видим Радослав Цонев.

80′
Снимка 575023

79′

Матиас Тисера ще замени голмайстора в българския шампионат Пиерос Сотириу.

78′

Георги Терзиев се появява в игра за сметка на Шакийл Пинас.

76′

В последния четвърт час Левски зае по-смело позиции в атака, като в 76-ата на няколко пъти изстрели на "сините" не съумяваха да пробиват добре подредените в своето наказателно поле бранители на Лудогорец.

70′
Снимка 575026

69′

Имащият картон Драган Михайлович ще бъде заменен от Патрик-Габриел Галчев.

66′

Рик Джонатан впечатли със светкавичен рейд по крилото в 66-ата минута. Бразилецът стигна до удобната за него стрелкова позиция, но в последния миг ударът му бе блокиран от Ван дер Каап.

62′
Снимка 575017

Източник: startphoto.bg

60′

Отличаващо за скучната откъм футбол втора част бе напрежението, което имаше между двата тима. Драган Михайлович на няколко пъти репликираше нервно главния съдия, а пък здраво спречкване се получи между Билал Бари и Бърнард Текпетей.

58′

Негативна реакция от Пиерос Сотириу, заради което получава жълт картон.

53′

Ядосаният Драган Михайлович получава жълт картон, за който той не е много съгласен.

50′

По-интересно в началото на втората част определено беше по-трибуните, където феновете на Левски сътвориха истинско зрелище. Първо то беше започнато от светлинно шоу в Сектор "А", а след това и с пищна хореография, изпълнена с много факли и дим, в Сектор "Б".

46′
Снимка 575004

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′
Снимка 575003

44′

Полувремето приключи с открил се шанс пред бразилеца Рик Джонатан. Крилото се оказа най-близо до слабо избита топка от "синята" отбрана, ала изстрелът му беше толкова неточен, че предизвика подигравателни възгласи от Сектор "Б".

40′

Анди Краев получава жълт картон заради тактическо нарушение в центъра.

38′

Индивидуален рейд на Билал Бари в 38-ата можеше да завърши с попадение, но типично за мароканеца всичко, което му липсваше, беше добър завършващ удар.

35′

Келиан ван дер Каап получава жълт картон.

34′
Снимка 575002

33′

СТЕФАНОВ! Левски беше близо до изравняването в 33-ата минута. Героят от последните мачове на тима - Илиян Стефанов се пребори за кълбото и отправи прецизен изстрел към левия ъгъл, който беше избит с една ръка от Симон Слуга.

28′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ 0:1! СИСИНЬО! Резултатът в дербито беше открит с настъпването на 28-ата минута. Центриране от фаул донесе сериозно меле в наказателното поле на домакините. Келиан ван дер Каап се ориентира доста бавно, а всичко това позволи на Сисиньо да шутира през купа от играчи, за да направи 0:1.

18′
Снимка 575000

17′

Ценна намеса на границата на наказателното поле от Анди Краев, който спря Кирил Десподов в момент, когато капитанът на гостите искаше да стреля по посока вратата на Пламен Андреев.

10′

Оливие Вердон получава първия жълт картон в срещата.

8′
Снимка 574997

6′

СОТИРИУ! Въпреки активните действия на опонентите, Лудогорец беше съставът, който имаше първата реална голова възможност. Разградчани хванаха носителя на Купата на бърза контраатака. При нея Сотириу пусна остра топка за Десподов, а в стремежа си да пресече кълбото, Келиан ван дер Каап без малко не си наниза автогол. Добър рефлекс в този случай демонстрира Пламен Андреев.

5′

Селекцията на Станимир Стоилов достигна до нова добра възможност в петата минута. Кръстев центрира от корнер на далечната греда, а Марин Петков свали с глава за Кордоба. Ударът му с глава обаче бе блокиран от застаналия малко пред голлинията Игор Пластун.

3′

С оглед еуфорията от последната седмица, отборът на Левски стартира идея по-силно двубоя на "Герена". В третата минута Филип Кръстев беше спънат на границата на наказателното поле, след което "сините" получиха възможност да създадат напрежение пред вратата на Слуга. "Орлите" обаче лесно се справиха с тази опасност.

1′