Със загубата с 0:1 от ЦСКА във вчерашното Вечно дерби Левски подобри антирекорд, който беше с повече от 50-годишна давност. "Сините" записаха четвърти пореден мач срещу "армейците" без да отбележат гол.

Последното попадение за Левски срещу "червените" беше реализирано в края на мача на 27 април 2013 г., когато Жоао Силва вкара за 2:1. След това последваха 390 ялови минути в четири издания на Вечното дерби.

Серията започна на 19 октомври 2013 г. с поражението 0:3 и продължи с двете нулеви равенства за Купата на България в края на миналата година (120 минути на реванша), а последното продължение беше вчера в среща от 26 кръг на "А" група, припомня "Тема: Спорт".

Досегашният антирекорд на Левски беше с повече от 50-годишна давност. На 1 август 1956 г. "сините" повеждат в дербито с гол на Димо Печеников в 12-ата минута, но "червените" обръщат за 3:1. Следват победа за ЦСКА с 4:0 и нулево равенство, а Левски бележи във вратата на ЦСКА еда на 23 октомври 1957 г. в полуфинал за Купата на Съветската армия, когато Христо Илиев-Патрака се разписва в 99-ата минута и "сините" продължават напред след 2:0. Тогава сухата серия продължава 356 минути.

Съдията Георги Кабаков пък стана първият рефер, показал шест червени картона във Вечното дерби. След 12 поредни мача най-сетне беше отсъдена дузпа в мач между Левски и ЦСКА. За последно това беше сторено на 1 ноември 2008 г. при равенството 1:1, когато Здравко Лазаров вкара за "червените" от 11-метров наказателен удар.