90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски и Ботев (Пд) завършиха 2:2 в мач от efbet Лига

Левски и Ботев (Пд) си попречиха взаимно за Топ 6 след вълнуващ мач на "Герена"

Атанас Илиев отново бе кошмар за "синята" отбрана

90+1′

ШОКОЛАРОВ!! Голямата драма можеше да настъпи в първата минута от даденото продължение. Филип Филипов центрира перфектно към далечната греда, където Славчо Шоколаров изпревари персоналния си пазач и отправи изстрел към далечния ъгъл. За разочарование на пловдивчани обаче коженото кълбо излезе в аут.

88′

Официално предупреждение има и за Ивайло Найденов от Левски.

87′
Снимка 521840

86′

Капитанът на Левски - Мартин Райнов получава жълт картон.

84′

Стивън Петков се появява в игра за Левски. Той заменя Здравко Димитров.

84′

Билал Бари е последната надежда на Славиша Стоянович за по-добър краен резултат.

80′

РОБЪРТА! Левски също имаше какво още да предложи в атака. В 80-ата минута Ивайло Найденов центрира от фланга. Робърта изпревари младия Чернев и пробва да насочи отблизо, ала нямаше необходимия шанс да намери мрежата на "канарите".

Снимка 521849

76′

ГРЕДА! Първият ъглов удар в дербито беше регистриран в 76-ата минута. Той можеше да донесе и ново попадение за Ботев. Халфът Мишел Еспиноса се оказа непокрит и насочи с глава, ала стремежът му завърши с удар в напречната греда на съперника.

75′

И ПАК ИЛИЕВ! Четвърт час преди края, опасно влизане в наказателното поле на Левски от страна на Току, доведе до кратко меле. Краят му дойде с шут от дъгата на куцукащия Атанас Илиев. След рикошет в тялото на Даске, топката опасно полетя към мрежата на "сините". Микулич демонстрира добър рефлекс и изби с вещина.

72′
Снимка 521846

71′

Илия Юруков напуска терена, за да бъде заменен от Насиру Мохамед.

66′

Георги Александров бързо си изкара картон в мача, като фаулира грубо Атанас Илиев.

62′
Снимка 521845

61′

Тома Даске също влиза в игра, като ще замени Симеон Славчев.

60′

Принудителна смяна в Левски. Контузеният Галчев бива заменен от Георги Александров.

60′

Северномакедонецът Марио Младеновски получи контузия и се налага да бъде заменен от младока Атанас Чернев.

59′

МАРКИНЬОС! Ботев (Пд) докосваше гол №3 в своя актив, след като бразилецът Маркиньос отново показа качествена техника и се понесе сам срещу Микулич. Младият Галчев обаче подгони латиноамериканеца и с цената на контузия възпря "седмицата" на съперника да отбележи.

57′

Картон за Симеон Славчев от Левски.

55′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:2!! ИЛИЕВ! Наско Илиев продължи терора си над защитата на Левски и заслужено донесе ремито в 55-ата минута. Драмата в дербито се завърна, след като Реда Рабей центрира перфектно към тарана в "жълто-черно", който зад гърба на Монсалве вкара с лекота в мрежата на Микулич.

51′

ДИМИТРОВ! Голът на "синьото" успокоение можеше да падне в 51-ата минута, когато съперниците на терена бяха в ситуация "трима на трима" в полето на Ботев. След няколко комбинации, топката стигна до Здравко Димитров, който вече усещаше как бележи. В последния миг обаче крак протегна защитник на гостите и избави Аргилашки от много неприятни мигове.

49′

Първо официално предупреждение в мача. Получава го Патрик-Габриел Галчев.

48′

Левски пробва да удари своя опонент за трети път с добра контраатака в 48-ата минута. Найджъл Робърта опита да вземе цялата слава за себе си, след като напредна със самочувствие и шутира от далечна дистанция, като замисълът му беше лесно спасен от Аргилашки.

47′
Снимка 521841

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet за мача Левски - Ботев (Пд) след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 521839

39′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 2:1!! ПЕТКОВ! Подемът в играта на Левски си пролича ясно и в 39-ата минута празните трибуни на "Герена" станаха свидетели на обрата. Робърта изпревари съперник в центъра, след което пусна надясно за Мартин Петков. Младокът с №79 напредна и с много красив удар извън наказателното поле порази пловдивската врата. Това беше първи гол на юношата в efbet Лига, а радостта му беше примесена и с доста ярост, крещейки думите "Аз съм тука!".

32′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:1! РОБЪРТА! Играта на Левски не вървеше, но индивидуалната класа на Найджъл Робърта беше достатъчна за изравняването в 32-ата минута. Всичко започна от Илия Юруков, който отне топката от Шоколаров, за да подаде към колегата си в атака. Бившият национал на Кюрасао много лесно се измъкна от Младеновски и с мощен диагонален изстрел изненада неприятно неподготвения за подобен развой на събитията Аргилашки.

29′

ИЛИЕВ!! КАКВО ПРАВИ МИКУЛИЧ? Това, че Звонимир Микулич и Начо Монсалве имат сериозни трудности в своята комуникация, вече си пролича веднъж в двубоя срещу Етър. Същото обаче се повтори и в 29-ата минута на днешния мач, когато хърватинът отново иззе функциите на испанеца, напускайки наказателното поле, за да стопира Илиев. За негово щастие, ударът на нападателя срещна тялото му и не достигна до опразнената левскарска врата.

26′

РАЙНОВ! "Сините" направиха почти всичко най-важно, за да възстановят паритета в 26-ата минута. Робърта и Петков раздвижиха атаката на софиянци, като последният центрира към точката на дузпата. Там капитанът Райнов игра с глава, но насочи изпълнението си опасно близо до дясната странична греда на пловдивчани.

Снимка 521838

23′

Ботев (Пд) продължи да бъде изключително агресивен по фланга, като Рабей се освободи от опонента си Галчев и шутира диагонално. Вратарят на Левски беше на своето място и улови.

21′

ИЛИЕВ! "Жълто-черните" можеха само да съжаляват, че не водят с 0:2 след положението си в 21-ата минута. И пак Ребин Сулака влезе в ролята на грешник, след като не успя да запази коженото кълбо край тъчлинията и го загуби от Илиев. Централният нападател на Ботев се понесе към вратата на Левски, но изстрелът му не намери далечния ъгъл на Микулич.

Снимка 521842

19′

Младият Патрик-Габриел Галчев демонстрира увереност и пробва да върне бързо Левски мача с далечен шут в 19-ата минута. Изпълнението му обаче не притежаваше нужната опасност за Аргилашки.

15′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 0:1!! ИЛИЕВ! Скуката в столицата приключи с откриващо попадение за гостите в 15-ата минута. Всичко стартира от бразилеца Маркиньос, който елегантно преодоля закъснелия да го пресрещне Ребин Сулака. Новото попълнение на "канарите" навлезе в наказателното поле, след което умело продължи за Атанас Илиев. Таранът не чакаше втора покана и с мощен шут не остави шанс на Микулич.

12′

Ботев загатна, че може да бъде опасен в предни позиции с качествена атака в 12-ата минута. Реда Ребей пусна дълъг пас зад гърба на Сулака, който беше отигран от Атанас Илиев директно от воле. Изпълнението му не притежаваше необходимата точност и излезе в аут.

10′

За разлика от предишния мач на Коматево, когато за първите 20 минути паднаха две попадения, стартовите мигове на "Герена" се оказаха изключително скучни. Идея по-активен беше клубът от София, който изпъкна само с няколко неуспешни центрирания към Найджъл Робърта.

2′

Проблеми за домакините имаше минути преди началото на интересния мач. Новото попълнение Фейсал Рерас получи травма на загрявката, което принуди щаба на "сините" принудително да гласува доверие като титуляр на юношата Патрик-Габриел Галчев.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′