Левски победи Витоша (Бистрица) с 3:1 в контролна среща. Проверката се проведе на "Герена". Точни за "сините" бяха Найджъл Робърта (38), Мартин Петков (53) и Хали Тиам (77). В 83-ата минута Станислав Костов пропусна дузпа. За "тигрите" се разписа Илия Димитров в 69-ата минута.

Двубоят бе изгледан на живо от Наско Сираков.

Снимка 481417

Първата възможност за гол пред "сините" се откри в 8-ата минута. Симеон Славчев намери Иван Горанов отляво. Защитникът опита удар по диагонала, но топката мина покрай вратата. Три минути след това Найджъл Робърта намери центриране на Стайн Спиерингс от пряк свободен удар, но кълбото срещна главата на Янис Каргас.

Левски - Витоша (Бистрица) 3:1, Тиам се разписа

Контролата започва в 17:00 часа

В 15-ата минута Мохамед Сила опита да изненада Милан Миятович, но стражът не се затрудни. Четири минути по-късно черногорецът улови шут на Георги Амзин. В 21-ата минута Паулиньо също обстрелва вратата на Кацарев, но прати топката в аут. Малко след това Кочилов блокира опасен шут на Спиерингс.

В 31-ата минута Паулиньо се справи с Дилчовски и Бонев, но от няколко метра стреля високо над вратата. Седем минути Левски откри резултата. Спиерингс проби отляво и намери Робърта в наказателното поле, който с майсторски удар прати топката в мрежата - 1:0.

Снимка 481407

В края на първата част гол на Янис Каргас бе отменен заради засада.

В 53-ата минута "сините" удвоиха преднината си. Ивайло Найденов проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Петков овладя и матира Николай Кръстев за 2:0.

Малко след час игра опасен удар на Филипе Нашименто от пряк свободен удар мина покрай вратата. Две минути по-късно Витоша бе близо до гол. Гъргоров центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Там първо Георги Георгиев спаси удар на Борисов, а при добавката Зюмбулев от няколко метра стреля над вратата.

Снимка 481410

В 69-ата минута "тигрите" все пак наказаха експерименталната защита на Левски. Илия Димитров бе изведен фронтално срещу Георги Георгиев от Четин Садула и вкара за 2:1. Малко след това Кръстев отрази удар на Дени Алар от точката на дузпата.

В 77-ата минута Левски вкара трети гол. Илия Димитров не успя да изчисти топката след центриране на Нашименто. Кълбото стигна до Хали Тиам, който от няколко метра не остави шансове на Кръстев за 3:1.

Снимка 481412

Шест минути по-късно Станислав Костов бе фаулиран от Борисов в наказателното поле. Главният рефер Волен Чинков отсъди наказателен удар. Потърпевшият застана зад топката, но стреля в горната греда.

В 84-ата минута Кръстев сбърка при изнасянето на топката. Кълбото попадна в Нашимето, но португалецът не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Георги Георгиев се отличи с важна намеса при удар от близка дистанция на Димитров.

Снимка 481414

В 89-ата минута 16-годишният Марин Петков можеше да се разпише, но стреля покрай вратата.