Отборът на Левски спечели първата си официална контрола през това лято. Този следобед "сините" очаквано надиграха с 2:1 изпадналия във Втора лига тим на Витоша (Бистрица).

Селекцията на Георги Тодоров се разписа по веднъж в двете полувремена. През първата част гол отбеляза 16-годишният Марин Петков, а след паузата директно от фаул, красиво попадение реализира Найджъл Робърта. В 84-ата гостите стигнаха до почетен гол, когато Алекс Терзийски наказа колективна грешка в отбраната на софиянци.

Снимка 490549

Участие в мача взеха голям брой юноши на Левски, както и завърналите се след наем именно от Витоша - Атанас Кабов и Илия Димитров.

Оттук насетне двата тима вече мислят за старта на сезоните в Първа и Втора лига. В елита на Левски предстои трудно домакинство на Берое, докато във втория ни ешелон "тигрите" гостуват на Дунав, но все още няма яснота дали този двубой изобщо ще се проведе.

Левски - Витоша 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Синя" победа преди старта на шампионата

Началото на двубоя представи няколко интересни рокади в състава на "сините". Николай Михайлов, като най-опитен, бе извел своите съотборници с капитанската лента. Новото попълнение Орлин Старокин беше заел място в центъра на защитата, а заради контузията на Иван Горанов, като флангови бранител действаше Здравко Димитров.

Снимка 490547

Първото сериозно положение за домакините бе факт в 12-ата минута. Здравко Димитров отправи прекрасен диагонален пас за Робърта. Нидерландецът финтира стража на Витоша и пусна успоредно на голлинията за Петков. Играчът с №79 обаче бе притиснат от Георги Александров и не успя да насочи към опразнената врата.

Още една хубава атака за "сините" се проведе отдясно в 14-ата. Марин Петков намери акуратно Мартин Петков, който от своя страна центрира остро за Робърта. Нападателят отигра с глава, ала не намери бистришката мрежа.

Логичното се случи и Левски поведе в 22-ата минута на тази контрола. Паулиньо центрира остро на далечната греда за Мартин Петков, който реши да върне около дузпата за Робърта. Нидерландецът падна в наказателното поле, но зад гърба му беше 16-годишният Марин Петков. Младокът се ориентира най-добре при създалото се меле и отблизо реализира за 1:0.

Снимка 490542

Източник: БГНЕС

Паритетът можеше да бъде възстановен в 28-ата минута. Здравко Панев наказа груба грешка при позиционирането на Янис Каргас и изведе сам срещу вратаря свой съотборник. Ники Михайлов обаче демонстрира класа и сътвори добро спасяване.

Полувремето завърши с добра комбинация между младоците Петкови. Мартин и Марин разиграха отбраната на Витоша, като първия отправи и изстрел по земя. Кръстев беше на мястото си и улови с лекота.

Втората част стартира отлично за "сините", които удвоиха своята преднина. Найджъл Робърта за пореден път доказа, че е най-класният футболист на тима, след като реализира директно от пряк свободен удар. Топката доби странна траектория и се превърна в невъзможна за спасяване от Кръстев.

Снимка 490541

Много бързо можеше да се стигне и до попадение №3 в мрежата на Витоша. Паулиньо елегантно задмина бранител на Бистрица и се понесе сам срещу Кръстев. Вместо да отправи изстрел обаче, бразилецът реши да комбинира с Робърта и в крайна сметка сгреши.

Последваха няколко по-силни минути за момчетата на Асен Букарев. Ветеранът в атаката на бистричани Деян Христов обаче не успя да затрудни по никакъв начин дебютиралия 16-годишен вратар Иван Андонов.

В 80-ата минута един от юношите на Левски - Патрик Галчев получи аплаузите на своите колеги. Младокът открадна топка от съперник, напредна с увереност и отправи плътен шут, който премина покрай дясната греда на Вълков.

Снимка 490538

С течение на времето, вниманието на "синята" отбрана спадна значително, което позволи на гостите да стигнат до гол. Каргас, Старокин и Димитров, абдикираха тотално от дефанзивните си функции и само изгледаха, как Терзийски бележи отблизо в мрежата на Андонов.

Буквално в следващата атака Левски можеше да възстанови преднината си от два гола. Насиру Мохамед задължи Робърта да отбележи с пас на празна врата, ала "синята" звезда, изненадващо и за себе си, удари горната греда.

Снимка 490540

Оттук насетне двата тима вече мислят за старта на сезоните в Първа и Втора лига. В елита на Левски предстои трудно домакинство на Берое след седмица, докато във втория ни ешелон "тигрите" гостуват на Дунав, но все още няма яснота дали този двубой изобщо ще се проведе.