Левски победи Славия в предпоследния кръг на efbet Лига. "Сините" се наложиха с 2:1 на стадион "Александър Шаламанов".

Играчите на Станимир Стоилов първи поведоха чрез Илиян Стефанов, домакините изравниха от дузпа чрез Вълчев, а Филип Кръстев оформи крайния резултат малко преди края.

С тази победа Левски е трети с 52 точки, а Славия на последното място в първата шестица с 37 точки.

В последния кръг "сините" се нуждаят от точка срещу Лудогорец, за да си гарантират бронзовите медали.

Снимка 574715

Така "сините" продължиха успешната си серия след като преди пет дни триумфираха с Купата на България.

Мачът започна с доминация на гостите.

В 38-ата минута, след добра изградена атака, Уелтън бе фаулиран, реферът даде авантаж, топката попадна в Патрик-Габриел Галчев отдясно, който центрира в наказателното поле, където Илиян Стефанов изпревари защитниците и с глава стреля за 0:1.

Славия - Левски, (Развой на срещата по минути)

"Сините" гостуват на Славия в най-старото столично дерби

До края на полувремето "сините" имаха повече възможности, но така и не реализираха повече попадения.

Снимка 574713

"Белите" започнаха по-остро втората част. В 59-ата минута, Иван Минчев падна в наказателното поле след съприкосновение с Филип Кръстев. Георги Давидов мигновено свири дузпа, след намесата на ВАР решението му бе потвърдено. Вълчев изпълни и прати топката в левия ъгъл на Николай Михайлов, който се хвърли в грешната посока.

Снимка 574708

Домакините имаха няколко възможности за попадение след грешки в отбраната на "сините", но гол падна в тяхната врата.

В 83-ата минута, Филип Кръстев овладя от границата на наказателното поле отбита топката и с елегантен, насочен удар, не остави никакъв шанс на Вуцов за 1:2.

В последния кръг Левски посреща Лудогорец, Славия пък гостува на Ботев.