Левски победи Славия с 2:0 в най-старото столично дерби. Точни за "сините" бяха Филипе Нашименто и Станислав Иванов.

Още в 3-ата минута Левски получи правото да изпълни свободен удар. Мазурек застана зад топката, за да изпълни свободен удар, но футболист на Славия изчисти с глава.

Две минути по-късно Робърта напредна по фланга и центрира към наказателното поле, където обаче топката попадна в краката на футболист на "белите".

Левски не спираше да търси ранно попадение в срещата. В 6-ата минута Станислав Иванов получи подаване от дълбочина от Франко Мазурек, но Христо Попадийн се намеси добре преди младокът да успее да отправи удар към вратата на Георги Петков. Само минута по-късно Живко Миланов подаде към Мартин Райнов, който беше оставен непокрит и свали топката за Найджъл Робърта. Централният нападател стреля с глава, но ударът му мина над вратата.

В 12-ата минута отново Робърта центрира в наказателното поле и потърси комбинация със свой съотборник, но Станислав Иванов не успя да се откъсне от бранителите на Славия и стреля над вратата.

В ответната атака Шоколаров с далечен шут, който мина встрани от вратата на Миятович.

В 32-ата минута Мазурек центрира от пряк свободен удар, но Мартин Райнов изобщо не успя да играе с топката.

Десет минути по-късно Райнов бе близо до това да открие резултата, но Милен Гамаков изчисти решително почти от голлинията. Преди това обаче беше извършено нарушение срещу Георги Петков.

В 44-ата минута Галин Иванов остана непокрит в наказателното поле на Левски, но Милан Миятович излезе и улови топката.

На полувремето феновете на Левски изпълниха заканата си и започнаха да чупят седалките на стадион "Славия".

В 50-ата минута топката мина над вратата след удар на Хали Тиам. А три минути след това и Мазурек изпусна да открие резултата, след като негов удар профуча встрани от вратата на Петков.

В 62-рата минута Левски изпълни корнер, футболист на Славия изчисти. След това обаче Янис Каргас извърши нарушение срещу Георги Петков, след което двамата се спречкаха. И двамата получиха жълти картони от Драгомир Драганов.

Славия - Левски 0:2, Станислав Иванов удвоява

Главен рефер на двубоя е Драгомир Драганов

В 67-ата минута Мартин Райнов изведе Найджъл Робърта с чудесно подаване, но нападателят на "сините" прати топката над вратата.

В 73-ата минута Филипе Нашименто, който влезе малко преди това, откри резултата. Райнов подаде от дълбочина към Станислав Иванов, той не успя да овладее по най-добрия начин, но топката стигна до Нашименто, който я копна и преодоля Петков.

В 76-ата минута Венци Бенгюзов стреля доста неточно от дистанция.

В 81-ата минута Станислав Иванов напредна с топката в крака, не подаде на Робърта, но и сам успя да завърши атаката и да удвои резултата.

В 87-ата минута удар на Галин Иванов попадна право в ръцете на Милан Миятович.