Отборът на Левски постигна важен успех в борбата си за Топ 6 на efbet Лига. "Сините" спечелиха столичното дерби срещу Славия с 1:0, като двубоят ще бъде запомнен с изключително тежките условия за игра, предизвикани от обилния снеговалеж в столицата. В герой за домакините се превърна нидерландският стрелец Найджъл Робърта, разписал се пет минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 523843

Като цяло двата тима си размениха по едно полувреме. През първото левскарите бяха по-дейни, удряйки и две греди чрез Здравко Димитров. След паузата Славия имаше на свой ред доста чисти положения, като при едно от тях Рангелов намери страничния стълб.

Етър и Ботев (Пловдив) не се победиха - 0:0

Етър изпусна Ботев (Пловдив) и остава последен в efbet Лига

Срещата завърши 0:0

Победата ще донесе нужното спокойствие в редиците на Левски. Също така и частичен реванш заради отпадането от "белите" на четвъртфиналите за Купата на България. Мартин Райнов и компания изпревариха Царско село и вече са на осмо място с 27 точки. Славия е под №11 с 19 пункта.

Старите градски съперници нямаха търпение Георги Давидов да даде начало на мача, за да продължат започналата в сряда битка помежду им. В 52-ата секунда ветеранът Митко Рангелов шутира над горната греда, докато в ответната атака Здравко Димитров центрира за Робърта, ала кълбото не бе спряно от нидерландската звезда на "сините".

Снимка 523842

На съдийската бригада, начело с Георги Давидов, трябваха едва 180 секунди, за да сътвори огромна грешка. Найджъл Робърта се измъкна от персоналния си пазач и се понесе сам срещу вратаря на Славия. Светослав Вуцов реши да рискува, напускайки наказателното си поле, за да влезе много опасно в краката на нападателя. От скамейката на домакините поискаха директен червен картон за сина на Вили Вуцов. За техен ужас обаче, дори не бе отсъдено нарушение. А при повторенията ясно се видя, че младокът не докосва топката.

В момент, когато от лагера на Славия искаха картон за Робърта, уж ударил нарочно Гандри, Левски създаде доста добра акция. Тя завърши с отличен удар на Здравко Димитров извън границата на наказателното поле, който се отклони в десния страничен стълб на безпомощния в този миг Вуцов.

ФК ЦСКА 1948 победи Ботев (Враца) с 1:0 у дома

ФК ЦСКА 1948 се върна в Топ 6 след трудна победа над Ботев (Враца)

Единственият гол в мача падна от дузпа

Звонимир Микулич продължи традицията с неадекватни свои излизания в мачове на Левски. "Синият" вратар се прояви в една наглед не чак толкова опасна ситуация в 15-ата, след която хърватинът "помогна" за корнер на Славия. От него не се случи нищо по-интересно.

Снимка 523852

Светослав Вуцов имаше известни затруднения с улавянето на топката в 24-ата минута, когато Робърта остана под топката при добро центриране на Димитров. За щастие на младия вратар, около него нямаше вражески играч, който да се пробва за добавка.

Локомотив (Пловдив) победи Арда с 2:0

Локомотив (Пловдив) триумфира над Арда и изскочи втори

Илич и Илиев наказаха домакините

Гредата отново спря Левски от повеждането в резултата с идването на 37-ата минута. Здравко Димитров за кой ли път беше най-острият играч на домакините, като фирмен негов рейд завърши със замахване и шут в близкия ъгъл. Десният страничен стълб обаче пак спря неговия голов устрем.

Снимка 523874

Източник: Официален сайт на Левски

След тихи 40 минути, Насиру Мохамед можеше да остави своя отпечатък върху дербито. Ганаецът избяга от Антовски и се възползва от центриране на Димитров. Топката мина високо над горната греда на славистите.

Славия можеше да поведе веднага след подновяването на играта. Емил Стоев пое по фланга, след което отправи своя пас за далечната греда. Притичалият Ради Кирилов стреля коварно по земя, но Микулич затвори краката си навреме и спаси домакините от голяма беля.

Царско село и Лудогорец завършиха наравно 1:1

Царско село отново спря Лудогорец, отмениха гол на "орлите"

Срещата завърши 1:1

Отговорът на Левски беше красноречив и в ответната атака Здравко Димитров отправи силен шут. Страшното за Славия настъпи след това. Вуцов изби, но вместо да изчисти напред, Андреа Христов реши да връща към младока без да види, че Робърта го атакува. За радост на гостите, стражът реагира максимално бързо и съумя да разкара топката от конфликтната зона.

Снимка 523855

Отборът на Левски можеше да стане за смях в 59-ата минута. Звонимир Микулич отново си позволи своеволия, навлизайки в зоната, където Живко Миланов вече блокираше центриране към Кръстев. Всичко това без малко не означаваше автогол, като само късметът изпрати топката от външната страна на мрежата.

Левски - Славия 1:0 (Развой на срещата по минути)

Робърта отново герой

Левски извади късмет в 65-ата минута, когато само гредата спря Славия от попадение. Мишо Александров пласира до максимална точност подаването си към Рангелов. Опитният стрелец загърби Михайлович и падайки отправи изстрел, намерил страничната греда на Микулич.

Снимка 523846

Пет минути преди края, и когато теренът бе застлан от бяла пелена, Левски достигна до скъпоценен гол. Мартин Райнов беше фаулиран на десния фланг, което позволи на Марин Петков да центрира от даденото статично положение. Талантът с №88 сложи топката на главата на Робърта, който надскочи персоналния си пазач и не остави шансове на иначе перфектния днес Вуцов.

Снимка 523857

До края футболистите на Славия осъществиха натиск, но тежкото време и умората, лишиха "белите" от поне точка в този двубой.

Със скандална дузпа: Берое победи ЦСКА с 1:0

Съдията Драганов подари победа на Берое срещу ЦСКА със скандална дузпа!

Отмениха гол на Занев в продължението на мача

След паузата за национални отбори, Левски има трудно гостуване на Черно море. Славия пък приема у дома ФК ЦСКА 1948.