Отборът на Левски победи Локомотив (София) с 2:0 в контролен мач, игран на стадион "Георги Аспарухов". Автори на попаденията станаха Давиде Мариани и младият Мартин Петков - Меси.

Наставникът на "сините" Славиша Стоянович даде шанс за изява на голяма част от резервните футболисти, които се представиха на добро ниво. Дебют с екипа на вековниците направи Луан Виана, който се отчете с удар в гредата. Като цяло домакините трябваше да се поздравят с далеч по-разгромен успех, но куп пропуски направиха Мариани, Кабов, Иванов, Боримиров, Нганиони и други.

Левски - Локо (София) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Мариани и Петков отбелязаха в контролата на "Герена"

Спарингът бе изгледан на живо от собственика на клуба - Спас Русев, който се завърна от своите бизнес ангажименти в САЩ.

Снимка 383514

Двубоят започна с традиционните вече иронични подмятания по адрес на "синия" страж Божидар Митрев. Всяко негово докосване до топката, биваше последвано с подигравателното "Браво, Божка!", което логично не се нравеше никак на опитния вратар.

Левски можеше да поведе след само 4 минути, когато Луан Виана пресече опит за изнасяне на топката от страна на "червено-черен" защитник. Тя стигна до Илия Димитров, който продължи за включващия се Станислав Иванов. Младокът опита да продължи към Кабов, но Емил Виячки протегна крак и бе на една греда разстояние от това да си наниже автогол. Отбилият му се неволен удар стигна до Атанас Кабов, който незнайно как не успя да реализира малко пред голлинията.

Младият офанзивен халф на Левски - Атанас Кабов получи нова възможност да се разпише в 15-ата минута, когато перфектно центриране на Нганиони го намери на втора греда. Последва негов акробатичен удар, който срещна тялото на Иван Кавалджийски.

Снимка 383515

Новият нападател на "сините" Луан Виана бе близо до голов дебют в 17-ата минута. Бразилецът напредна с топка в крака и отправи тежък изстрел, който за негова жалост срещна страничния стълб на Любенов.

В 19-ата минута Славиша Стоянович бе принуден да направи две смени, заменяйки пострадалите при единоборства Илия Димитров и Атанас Кабов. В игра се появиха Алекс Боримиров и Давиде Мариани, като швейцарецът отбеляза гол още с първото си докосване. Плеймейкърът получи подаване около точката на дузпата от Ивайло Найденов и с лекота вкара за 1:0.

В 24-ата минута Станислав Иванов бе превъзходно изведен сам срещу Александър Любенов. Стражът на "железничарите" обаче излезе добре и блокира изстрела.

Снимка 383506

Малко преди почивката, левскарите пропиляха нов шанс за втори гол. Ивайло Найденов центрира от фланга, а включилият се Луи Нганиони отправи неточен изстрел с глава. Това малко ядоса колегата му Виана, който се бе нагласил да прави странична ножица.

След паузата Левски отново осъществи контрол над развитието на срещата. Алекс Боримиров можеше да се разпише по много красив начин, ако мощният му удар от над 20 метра не бе преминал на сантиметри от горния десен ъгъл на Витков.

Макар и тотално доминиращ, отборът на Левски даваше и леки "подаръци" в отбрана. Такъв бе случаят в 61-ата минута, когато Костадин Хазуров се оказа зад гърба на "сините" защитници, но изстрелът му не намери очертанията.

Малко преди настъпването на 70-ата минута, в игра за домакините се появиха голяма част от титулярите в лицето на Кабрал, Цветкович, Яблонски, Белмонт, Костов и Тиам.

Снимка 383504

Локомотив (София) пропиля изключителен шанс да изравни в 74-ата минута. Аймен Белаид сгреши при изнасянето на топката, което позволи на Коце Хазуров да се озове на стрелкова позиция леко вдясно. Божидар Митрев обаче предугади ситуацията и блесна с важно спасяване.

Миг по-късно, интересно беше и от другата страна на полето, където и стражът на Локо (София) впечатли със своя рефлекс. Нашименто засече с крак центриране от корнер, но ударът му отблизо бе париран от Витков.

В заключителните мигове на двубоя Левски стигна и до втори гол в мача. Той бе отбелязан от младия Мартин Петков - Меси и бе изцяло изработен от "сините" юноши - Алекс Боримиров и Ивайло Иванов.

Снимка 383507

След края на паузата за национални отбори, на Левски предстои много тежко гостуване на Лудогорец. Локо (София) пък се завръща към живота си във Втора лига, където ще мери сили с Литекс.