Левски победи драматично Локомотив (София) в столичното дерби на 11-ия кръг на efbet Лига. "Сините" се наложиха с 2:1 след пълен обрат на стадион "Васил Левски".

"Железничарите" поведоха рано чрез Октавио, но след попадения на Здравко Димитров и Билал Бари, гостите си тръгнаха с трите точки. Попадението на мароканския нападател бе и негово първо в официален мач след 25 срещи за първенство.

Снимка 550468

Успехът е първи за Станимир Стоилов след завръщането му в Левски. До момента, в четирите мача под негово ръководство за шампионата, "сините" бяха завоювали две точки, сега те станаха пет.

Срещата започна вихрено за домакините. Още във 2-ата минута, една неуспешно отиграна топка с глава от Иван Горанов, позволи бърза контраатака на "железничарите". Александров засече и стреля от границите на наказателното поле, топката се отби в горната греда, после тупна долу и се върна в непокрития Октавио, който без никакво затруднение разстреля мрежата на Михайлов за 1:0.

Снимка 550464

Последва натиск на окрилените домакини, а "сините" изглеждаха повече от шокирани.

Локомотив (София) - Левски, развой на срещата по минути

Драма на "Васил Левски"

Все пак към 20-ата минута играчите на Станимир Стоилов успяха да изравнят играта, но все още допускаха доста грешки. В 26-ата минута, Мики Орачев буквално сложи топката на главата на Илия Димитров, но бившият играч на Левски стреля в Михайлов. Със сигурност нападателят бе повече от амбициран да се докаже пред "сините", тъй като неведнъж той е споделял, че на "Герена" не е получил достатъчно шанс.

В 30-ата минута, Билал Бари получи отлична топка от Борислав Цонев, напредна, навлезе добре в наказателното поле и точно, когато феновете на "сините" вече бяха затаили дъх в очакване на първия му гол с екипа тима в официален мач, нападателят стреля твърде неточно и се отличи с пропуск.

Снимка 550462

В 37-ата минута Левски успя да изравни. Борислав Цонев пусна дълъг пас към Драган Михайлович, след разиграване, топката отново стигна до Цонев, който намери Здравко Димитров. Фланговият играч овладя в наказателното поле стреля в далечния ъгъл на вратата за 1:1. Димитров не изрази бурно радостта си, тъй като има кратък престой в отбора на Локомотив (София).

Снимка 550458

В края на полувремето Билал Бари се отличи с нов пропуск. След отличен изстрел на Здравко Димитров, топката се върна и чакаше да бъде засечена от мароканеца, но той от няколко метра не успя да играе с нея. През второто полувреме драмата стана още по-голяма.

В 50-ата минута, Локо поиска дузпа след като Илия Димитров падна между Зайков и Шелис. ВАР отсъди, че нарушение няма. В 57-ата минута, Билал Бари най-после дочака своя първи гол с екипа на "сините" в официален мач. Нападателят получи дълъг пас от Андриан Краев, напредна и с диагонален удар с левия крак в далечния ъгъл направи пълен обрат за гостите. Така Бари вкара първото си попадение от 25 мача за първенство и два за Купата с екипа на столичани.

Снимка 550457

В 66-ата минута, домакините претендираха за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле. При ситуацията имаше спор и за нарушение на защитника. Гидженов сам разгледа ситуацията и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Пламен Крачунов и изпълни, но Николай Михайлов улови ъгъла и спаси.

В самия край на мача Илия Димитров пропусна добър шанс да засече от непосредсвена близост, за да изравни резултата.