Левски отново се завърна към победите в шампионата, след като надви Локомотив (Сф) с минималното 1:0 на стадион "Георги Аспарухов". В герой за "сините" се превърна трансферната находка Илиян Стефанов, който чрез дебютния си гол за вековниците върна клуба и на петото място във временното класиране.

Левски - Локомотив (София) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Илиян Стефанов беше големият герой на "Герена"

Селекцията на Станимир Стоилов имаше сериозен превес в столичното дерби, но повече попадения в мрежата на Александър Любенов не паднаха. Именно вратарят заслужава нужните поздравления, защото на няколко пъти отрази удари на Кръстев, Уелтън и Петков. Последният веднъж дори нацели и напречната греда.

Снимка 567438

Източник: startphoto.bg

Така Левски продължава да има активно участие в битката за челните места, докато Локо (София) ще трябва да се бори със зъби и нокти за своето спасение.

Напълно според първоначалните очаквания, отборът на Левски беше този, който изпъкна с активни офанзивни действия. Първият изстрел по посока вратата на Александър Любенов дойде в третата минута. Уелтън рязко смени посоката на левия фланг и отправи опасен удар, който беше париран умело от стража на Локо.

Арда победи Локомотив (Пловдив) с 5:1

Арда съсипа Локомотив (Пловдив) и се изкачи до деветото място

Кърджалии показаха зъби

Уелтън продължи да бъде замесен в стартовите атаки на Левски и в шестата минута пак задмина с лекота Стойчо Атанасов. Бразилецът вдигна главата и подаде около дузпата за Марин Петков, който със същата част от тялото насочи към незащитения от Любенов ъгъл. Късметът измъкна "железничарите" и кълбото излезе в аут.

Снимка 567437

Резултатът, с много голяма доза късмет, не беше открит в 14-ата минута. Селекцията на Станимир Стоилов пропиля най-чистото си голово положение. Атанасов отново развя бялото знаме при индивидуално надиграване с Уелтън. Бразилецът подсигури отличен пас за Марин Петков, който обаче от няколко метра направи по-трудното и стреля в напречната греда. С опита си за голова добавка не сполучи и Билал Бари.

Сериозен проблем налегна треньорския щаб на Локомотив, след като при гредата на Левски контузия получи хвърлилият се на шпагат Давид Малембана. Националът на Мозамбик даде знак, че не може да продължи двубоя и така на негово място без време се появи новото попълнение Фране Циряк. Всичко това означаваше, че "железничарите" оставаха без истински централен защитник в своя ариегард. При така стеклите се обстоятелства, двойката пред Любенов бяха опорните халфове Симеон Славчев и Божидар Кацаров.

Снимка 567441

Локо (София) дебнеше своя шанс на контраатака, разчитайки най-вече на скоростта на Върджил Пинсон. След статично положение за домакините, "червено-черните" съумяха бързо да преведат събитията пред наказателното поле на Ники Михайлов. Колегата му Драган Михайлович следеше добре развоя на събитията и спря извеждащото подаване за Илия Димитров.

С оглед на показаното през полувремето, Левски поведе в резултата с дебютно попадение на Илиян Стефанов. В 36-ата минута атакуващият халф се възползва от чудесно подаване на Миланов и стреля точно в обсега на Любенов. Играещият като централен бранител Симеон Славчев обаче не изчисти достатъчно добре с глава и пред №14 в "синьо" се откри шанс за "поправка". Този път Стефанов нагласи далеч по-добре своя мерник и след секунди вече ликуваше с първия си гол за своя роден клуб.

Поривът в представянето на Левски продължи и Александър Любенов беше единствената причина, поради която резултатът не бива удвоен. Стражът на Локо беше последната преграда и при далечен удар на Филип Кръстев в 38-ата минута.

Снимка 567447

Голмайсторът Илиян Стефанов получи фантастично подаване от Хосе Кордоба малко преди паузата. Плеймейкърът само премести кълбото на по-удобния си крак и стреля по земя покрай левия страничен стълб на "железничарите".

На полувремето Иван Колев отново имаше малшанса да прави принудителна смяна. Този път с непреодолими болежки се оказа Октавио, който беше заменен от Лука Иванов.

Царско село и Лудогорец завършиха наравно 1:1

Царско село спъна и Лудогорец

Последният открадна точка от лидера в класирането

Появилият се минути по-рано Димитър Митков бързо можеше да остави своя отпечатък върху двубоя. В 49-ата бившият нападател на Лудогорец отигра центриране на Селсо Рапосо, но в решителния миг беше блокиран отлично от преследващия го Ноа Сонко Сундберг.

Снимка 567450

Левски сътвори атака, която вече бе виждана и през първата част. Комбинацията Уелтън - Петков пак даде ефект, но младият №88 отново трябваше да преглътне разочарованието от неточния си изстрел по земя.

Николай Михайлов се наложи да напусне голлинията си в 64-ата минута, когато изчисти опит за извеждащо подаване на съперника. Филип Кръстев пробва късмета си от пряк свободен удар в 68-ата минута. Халфът на Левски прати кълбото над стената, но и над горната греда.

Малко след появата си в игра, Димитър Костадинов имаше възможността да обстрелва вражеската врата. Станалият наскоро баща бургазлия отправи плътен изстрел, който нямаше необходимата точност в 81-ата минута.

Снимка 567449

Левски можеше да си реши изцяло мача в даденото от съдията продължение. "Сините" се възползваха от численото си превъзходство и Билал Бари задължи с подаване Уелтън да отбележи за 2:0. От 4 метра обаче техничарят разочарова и прати топката в аут.

На 3 април Левски има тежко гостуване на Пирин (Благоевград). Локо (София) пък има ключов сблъсък на дъното с Царско село.

Берое победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0 в efbet Лига