Левски записа важна победа на старта на полусезона в efbet Лига. "Сините" се наложиха с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в 20-ия кръг на първенството.

Днешният двубой на "Герена" се превърна в истински футболен празник, посетен от над 10 000 зрители по трибуните.

Преди началото на дербито, "сините" фенове се бяха събрали на многохилядно шествие след като поднесоха венци пред паметника на Васил Левски. В днешния двубой, играчите на столичния гранд изглеждаха окрилени от горещата подкрепа по трибуните.

Снимка 564170

Източник: levski.bg

През първото полувреме, "сините" владееха инициативата и поведоха чрез Андриан Краев, малко по-късно получиха изравнително попадение чрез Милош Петрович, но в 32-ата минута Филип Кръстев показа класата си с далечен майсторски удар, превърнал се в гол за 2:1.

Снимка 564177

Източник: start-photo.bg

"Смърфовете" играха с човек по-малко над 70 минути след като Мартин Паскалев беше изгонен преди първия гол на Левски заради нарушение на границите на наказателното поле.

Снимка 564190

Срещата започна равностойно. "Сините" на два пъти изпълниха преки свободни удари, но "смърфовете" избиваха и предотвратяваха опасността.

Левски - Локо (Пловдив), развой на срещата по минути

Зрелище на "Герена"

В 19-ата минута, Паскалев фаулира Билал Бари и Чинков посочи бялата точка. ВАР отсъди, че трябва да се изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Мартин Паскалев бе изгонен с директен червен картон заради нарушението си. Марин Петков изпълни от прекия свободен удар, топката се отби в стената от играчи на "смърфовете" и попадна право в Андриан Краев, който не се поколеба и мигновено стреля за 1:0.

Снимка 564182

Малко по-късно, Преслав Боруков бе заменен от Милош Петрович. Нападателят трябваше да влезе в ролята на изкупителна жертва, за да влезе нов защитник на мястото на изгонения Паскалев. Феновете на "сините" освиркаха Боруков, което явно го подразни, тъй като е юноша на клуба.

В 30-ата минута, Первиз Умарбаев изпълни перфектно от корнер, Хосе Кордоба опита да изчисти като скочи, но не успя и тя бе засечена от влезлият преди минута Милош Петрович, за да засече с глава с 1:1.

Снимка 564188

Миг по-късно, Драган Михайлович центрира към Бари, нападателят стреля, но ударът му срещна страничната греда. В следващата атака, "сините" отново поведоха. Новото попълнение на Левски Филип Кръстев засече подаване отдясно на Марин Петков и отправи далечен удар от около 22 метра с десния крак и не остави никакъв шанс на Лукас Рейдър за 2:1.

До края на полувремето не се стигна до нови интересни моменти пред една от двете врати. На почивката младият талант Асен Митков бе заменен от Димитър Костадинов.

В началото на втората част, играта бе спряна за около 5 минути заради димна завеса в следствие на пиротехника от Сектор "Б".

Снимка 564191

Гостите опитаха натиск като в 64-ата минута Бирсент Карагарен бе оставен непокрит и получи топката на границите на наказателното поле, стреля към далечния ъгъл на вратата на "сините", но тя излезе встрани.

В 81-ата минута, влезлият на смяна Радослав Цонев намери Филип Кръстев, който проби в наказателното поле, топката бе отбита в играч на Локомотив, според феновете на домакините, в ръката му, но дузпа не бе отсъдена. При повторенията се видя, че няма основание за 11-метров наказателен удар.

Снимка 564181

В 88-ата минута, Димитър Костадинов отправи хубав далечен удар, топката рикошира в крака на Гомис и попадна в напречната греда.

След този мач, Левски е на 6-ото място в класирането с 29 пункта, докато Локомотив е 8-ми с 25 точки.