Левски завърши един труден и тъжен сезон с победа. "Сините" обърнаха Черно море във Варна и стигнаха до успех с 2:1. Срещата бе от последния кръг на efbet Лига. В герои за столичния гранд се превърнаха двама футболисти, които изиграха последния си мач за отбора - Николай Михайлов и Валери Божинов. Вратарят направи куп спасявания, а нападателят вкара победния гол в 85-ата минута. Преди това Васил Панайотов откри резултата в 17-ата минута. В 69-ата минута Радослав Цонев изравни със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Дебют за Левски направиха двама юноши - вратарят Пламен Андреев и 16-годишния талант Асен Митков, който започна като титуляр.

Черно море - Левски 1:2, гол на Божинов

Срещата на "Тича" започва в 20:00 часа

Така Черно море завърши сезона на седмо място с 45 точки и на 30 май ще играе бараж за Лига на Конференциите срещу Арда. "Сините" са осми с 41 точки.

Срещата започна с домакинско надмощие. В 3-ата минута опасен удар на Стефан Велев мина над вратата. Минута по-късно Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса отправи удар с глава, който Николай Михайлов изби.

Снимка 532031

Първата по-сериозна атака на "сините" дойде в 8-ата минута. Тогава удар с глава на Здравко Димитров мина покрай вратата.

В 14-ата минута Иса проби отляво и пусна успореден пас към Файсел Касми. Белгиецът отправи удар от няколко метра, който Михайлов спаси. Минута по-късно стражът на "сините" отрази и шут на Мартин Дичев от 15-ина метра.

В 17-ата минута варненци поведоха. Леандро Андраде проби през центъра и опита извеждащ пас към Касми. Михайлов изби удара на халфа, но топката попадна във Васил Панайотов. Бившият футболист на Левски със силен удар я прати в опразнената врата.

Снимка 532030

Натискът на Черно море продължи и малко след това Михайлов трябваше да се намесва след удар по диагонала на Андраде. В 27-ата минута Иса получи отдясно на наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, който стражът на столичани изби. Три минути след това "моряците" организираха многоходова атака. Топката попадна във Велев в наказателното поле, който чукна към Родриго Вилела. Седмицата обаче от няколко метра стреля силно над вратата.

Малко след това шут на Андраде излезе в аут. В 41-ата минута португалецът проби през центъра и с едно докосване изведе Касми сам срещу Михайлов. Белгиецът потърси горния десен ъгъл, но прати топката над вратата.

Снимка 532029

Втората част започна с нова отлична намеса на вратаря на Левски. Този път на стрелкова позиция се озова Виктор Попов отдясно. Защитникът потърси далечния ъгъл, но Ники изби.

Постепенно домакините намалиха темпото. В 66-ата минута Борислав Цонев опита да изненада Иван Дюлгеров от пряк свободен удар, но стражът изби.

Три минути по-късно обаче Левски изравни. "Сините" получиха нов пряк свободен удар. Този път на около 22 метра фронтално от вратата. Зад топката застана Радослав Цонев, който с фамозно изпълнение прати кълбото в горния десен ъгъл - неспасяем удар.

Снимка 532042

Източник: ПФК Левски

В 80-ата минута играещият последния си мач за столичани Николай Михайлов бе заменен от младия Пламен Андреев. Валери Божинов, който също напуска отбора, влезе на мястото на Марин Петков. Нападателят взе и капитанската лента от вратаря.

Снимка 532027

Четири минути по-късно Андреев изби опасен удар на Панайотов. Минута по-късно Божинов получи подаване от Билал Бари, овладя топката, обърна се, но ударът му бе неточен.

В 86-ата минута Левски направи пълен обрат. Здравко Димитров получи топката отляво и с прецизно центриране намери непокрития Божинов, който от няколко метра нямаше как да сбърка.