Левски победи с 3:1 като гост Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Столичани трябваше да правят обрат, след като на почивката губеха в резултата след гол на Костадин Ничев в 7-ата минута. "Сините" стигнаха до победата с голове на Найджъл Робърта (57,65-дузпа) и Живко Атанасов (59). В 15-ата минута Даниел Генов пропусна дузпа.

Успехът бе изключително важен за възпитаниците на Славиша Стоянович, които имаха три поредни равенства в първенството преди тази среща. Левски събра 24 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Врачани са с 18 пункта три позиции по-надолу.

Ботев (Враца) - Левски 1:3, втори гол на Робърта

Срещата започва в 16,30 часа

В 4-ата минута удар на Патрик-Габриел Галчев от далечна дистанция мина покрай вратата. Врачани поведоха три минути след това. Валери Домовчийски отклони топката след центриране от корнер, Ивайло Найденов пропусна да покрие Костадин Ничев, който с плътен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.

Секунди по-късно гостите можеше да изравнят. Найденов центрира отдясно в наказателното поле, Мартин Петков отклони топката за Галчев, който се поколеба преди да стреля и ударът му мина над вратата.

Снимка 522742

Източник: ПФК Левски

В 15-ата минута Ботев получи дузпа. Галчев игра с ръка в наказателното поле след центриране на Буров. Зад топката застана Даниел Генов, който шутира в лявата греда. Пет минути след това неточен удар на Найджъл Робърта мина покрай вратата.

В 26-ата минута главният рефер Владимир Вълков ощети Левски. След поредица от карамболи Начо Монсалве опита удар с глава, при което бе връхлетян и фаулиран от вратаря Красимир Костов. Съдията не посочи бялата точка, макар да имаше всички основания да го направи. В тази ситуация испанският защитник получи контузия и бе откаран в болница. На негово място в игра се появи Симеон Славчев.

Снимка 522741

Секунди по-късно "сините", които днес играеха в жълто, поискаха нова дузпа, след като защитник влезе грубо в краката на Робърта.

В 31-ата минута Ботев бе близо до втори гол. Буров проби отляво и центрира в наказателното поле за непокрития Генов. Деветката обаче от няколко метра стреля покрай вратата.

До края на първото полувреме Мартин Петков на два пъти опита удари от далечна дистанция, но не застраши вратата на домакините.

Снимка 522737

На почивката Славиша Стоянович смени Галчев с Билал Бари. В 53-ата минута удар с глава на Домовчийски мина над вратата. Минута по-късно пред гостите се откри отличен шанс за изравнителен гол. Столичани организираха страхотна атака, която започна от Бари и премина към Найденов. Защитникът пусна към Симеон Славчев, който изведе в коридор Робърта. Ударът на нидерландеца бе спасен от Костов.

В 57-ата минута Левски изравни. Здравко Димитров центрира от корнер, вратарят на врачани излезе неразчетено, а от това се възползва Робърта. Нидерландецът с глава вкара за 1:1.

Снимка 522739

Две минути по-късно "сините" вече бяха напред в резултата. Ново прецизно центриране на Димитров отляво бе продължено от Робърта за Живко Атанасов. Капитанът на тима в този мач с глава прати топката в мрежата - 1:2.

Левски продължи да играе по-добре и получи дузпа в 65-ата минута. Тогава Мартин Петков проби отляво и бе фаулиран от Ничев. Вълков този път не се поколеба и показа бялата точка. Зад топката застана Робърта, който с безупречно изпълнение в десния ъгъл вкара за 1:3.

Снимка 522740

В 77-ата минута гостите бяха близо до четвърти гол. Тогава Мартин Петков получи от Робърта в наказателното поле, но ударът му премина покрай дясната греда. Десет минути след това Билал Бари се пребори с Венцислав Керчев, овладя подаване от дълбочина и стреля силно, но Костов спаси.

В продължението на мача Насиру Мохамед можеше да вкара четвърти гол, но стреля над вратата.