Левски победи Ботев (Враца) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. "Сините" се наложиха с 2:0 като гост в северозападния град.

Попаденията станаха дело на Андриан Краев и Илиян Стефанов. Домакините играха цяло полувреме с човек по-малко след като Монтоя беше изгонен с втори жълт картон.

Снимка 585598

Източник: startphoto.bg

В края и столичани завършиха с намален състав след като Сонко Сундберг бе изгонен, заради и което ще пропусне и мача за Суперкупата на България в четвъртък.

Така "сините" събраха актив от 12 точки, заемайки 7-ото място, но и са с 3 мача по-малко.

Снимка 585600

Ботев (Враца) пък е на 12-ата позиция със 7 пункта.

Ботев (Враца) - Левски, Илиян Стефанов удвои

Мачът е от 21:00 часа

Срещата започна с натиск на "сините". В 30-ата минута столичани успяха да материализират и с попадение превъзходството си. Филип Кръстев центрира от корнер, Краев се извиси в наказателното поле и засече с глава, разстрелвайки мрежата на домакините за 0:1. Халфът не изрази радостта си от уважение към Ботев, откъдето тръгва футболния му път.

В 42-ата минута Ботев остана с човек по-малко след като Монтоя бе санкциониран с втори жълт картон. През втората част "сините" продължиха да доминират.

Снимка 585599

В 52-ата минута вратарят на Ботев спаси отбора си в ситуация, при която първо отрази удар на Кръстев, а след това се справи и с последвалата добавка на Уелтън.

В 83-ата минута Уелтън проби по лявото крило, навлезе в наказателно поле и подаде вдясно към Ивелин Попов, който овладя и подаде към Илиян Стефанов, а той не сгреши за 0:2.

Две минути преди края на редовното време Сонко закачи с крак главата на падналия Маринов. Реферът разгледа ситуацията и изгони Сундберг заради умишлено нарушение, което бе повече от неспортсменско.

Така Левски си тръгна с трите точки от Враца, а следващото препятствие в "синьо" е Лудогорец. В четвъртък носителят на Купата и шампионът ще спорят за Суперкупата на България.