Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 и съкрати наполовина преднината на "канарчетата" на третото място в българската футболна efbet Лига. Три кръга преди края на сезона отборът на Станимир Стоилов изостава с три точки от пловдивчаните в битка за квота в Лигата на конференциите.

Левски реши мача още през първото полувреме, когато "сините" владееха центъра и реализираха два гола. В десетата минута Дилан Мертенс удари топката с ръка след игра с глава на Георги Миланов и съдиите дадоха дузпа, реализирана от Филип Кръстев в десния ъгъл на вратата. В 36-ата минута пък Ноа Сонко Сундберг получи топката от Уелтън на 25-30 метра от вратата и изпрати бомбен удар, който се отби от горната греда и влезе във вратата на Георги Аргилашки.

Снимка 572399

Това бе първи гол за централния защитник със синята фланелка.

Емануел Току пък пропусна най-чистото положение за Ботев, след като получи извеждащ пас от Тодор Неделев и не успя да преодолее Николай Михайлов очи в очи. Така пловдивчаните се прибраха на почивка с два гола пасив.

Снимка 572388

Второто полувреме започна с греда за Виктор Генев от Ботев Пловдив, като това положение дълго време остана единствено за двата отбора. Левски пък отговори едва след 25 минути игра, когато Уелтън подаде за Илиян Стефанов в наказателното поле, а ударът на халфа бе крайно неточен.

В крайна сметка "сините" спечелиха мача с 2:0 и продължават да мечтаят за третото място в efbet Лига.