Левски спечели гостуването си на Ботев (Пловдив) и нанесе поредна загуба на пловдивчани.

"Сините", водени от Живко Миланов и в тази среща, спечелиха с 1:0.

Автор на единственото попадение на Коматево стана Марин Петков, разписал се в 21-ата минута на мача.

До този момент Левски нямаше старт с две поредни победи във фазата на плейофите в този формат, който бе въведен през сезон 2016/17.

Левски няма старт с две поредни победи във фазата на плейофите

Левски пред рекорд в плейофите

Пролетта на 2018 година пък бе кошмарна за "сините"

Днешният двубой в Коматево бе паметен за Боби Цонев, а и за един от талантите на "сините" - Мартин Петков. Срещата бе под номер 40 за тях за първенството.

Ботев има положителен баланс в домакинските си мачове срещу Левски - 32 победи, 14 равенства и 24 загуби. Головата разлика в тях е 96:87 в полза на "канарчетата".

Общо в елита двата отбора са се срещали 140 пъти, като Левски е постигнал 77 победи, равенствата са 40, а победите на пловдивчани - 40.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Левски 0:1, гол на Марин Петков

Мачът стартира в 20:45 часа

Първото полувреме започна с опит за налагане на домакински натиск. Ботев (Пловдив) защитаваше добре половината си и опитваше да използва всяка възможност, за да атакува опонента си.

"Канарчетата" изпълниха 7 корнера в рамките на само половин час игра, срещу нито един за "сините".

Пловдивчани обаче не успяваха да извлекат максимума от положенията и центриранията в полето на стартиралия от първата минута Николай Михайлов.

Снимка 530143

Самият опитен страж се намеси решително в няколко отделни момента, като особено важни бяха спасяванията му след изстрели на Маркиньос и Илиев.

Резултатът беше открит след 21 минути игра, след чудесна комбинация между Мартин Петков и Марин Петков. Последният получи прекрасно извеждащо подаване от съотборника си и останал очи в очи с Аргилашки не сгреши, пращайки топката в левия ъгъл на вратата за 0:1.

Отново Петков можеше да удвои преднината на състава си, но при втория си опит, няколко минути по-късно, нямаше късмет.

Снимка 530145

Краев получаваше множество подавания, но на върха в атаката на столичани играта не му спореше. В няколко отделни случая той шутира доста разочароващо.

Така или иначе, въпреки мощната подкрепа на феновете си от трибуните, домакините се оттеглиха в почивка с гол пасив.

Второто полувреме изобилстваше от нарушения, които повлияха негативно върху качеството на предложения футбол.

Накъсванията позволиха на треньорите да внесат известни корекции в първоначалните си избраници.

Снимка 530147

На терена се появиха Божинов и Цонев за столичани, а в края Миланов извърши още няколко промени.

С две отлични спасявания се отчете Николай Михайлов, който неутрализира и изстрел на Илиев от непосредствена близост.

Снимка 530142

Така или иначе нова промяна в резултата нямаше и Левски е на точка зад Царско село. Ботев (Пловдив) пък е на дъното в тази група, с 10 точки по-малко от днешния си опонент.