Левски стигна до драматична победа с минималното 1:0 над Берое в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов"

Футболистите на треньора Елин Топузаков показаха вяла и безлична игра, в която повече от час почти не успяха да отправят точен удар по адрес вратата на заралии. В добавеното време на срещата обаче Асен Чандъров (90+5') донесе победата за "сините".

Така Левски вече има 48 точки на сметката си и се изравни с четвъртия Черно море. Тимът на Берое заема 12-а позиция с 24 пункта.

Левски - Берое: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна при не особено бързо темпо, като футболистите на двата отбора действах прибързано и често грешаха в подаванията помежду си.

В седмата минута дойде първата по-сериозна ситуация. Уелтън напредна опасно отляво и центрира в пеналтерията. Там Роналдо съумя да шутира, но прати топката покрай вратата.

Снимка 615431

Източник: startphoto.bg

В 33-ата минута Рикардиньо опита задна ножица, но топката срещна тялото на бранител на Берое. "Сините" претендираха за дузпа, тъй като смятаха, че кълбото се е ударило в ръката на бранителя.

Последваха мудни минути за двата отбора, които сякаш чакаха да дойде края на първото полувреме колкото се може по-бързо. Така първата част завърши при нулево равенство.

Снимка 615430

През вторите 45 минути случващото се на терена не се промени. В 52-рата минута гостите можеха да изненадат неприятно "сините". Калоян Кръстев комбинира с Вини Трибуле и последният опита изстрел от непосредствена близост до вратата. Ван дер Каап обаче геройски скочи на шпагат и предотврати почти сигурен гол.

Снимка 615428

В 56-ата минута Келиан ван дер Каап прати топката във врата след отлично центриране на Филип Кръстев. Съдията Владимир Вълков обаче се консутлира с ВАР, където се видя, че бранителят е в положене на засада при подаването на халфа.

Снимка 615427

В 69-ата минута Роналдо получи отдясно, напредна и пусна пас към Рикардиньо, който стреля, но Каскардо успя да избие в ъглов удар.

Любитен момент дойде във втората минута на добавеното време, когато фен нахлу на терена и прегърна Пламен Андреев. Стюардите все пак реагираха сравнително бързо и успяха да го хванат, преди той да навлезе навътре.

Снимка 615425

В петата минута на добавеното време Асен Чандъров донесе победата за Левски. След асистенция на Андриан Краев, Чандъров с отличен изстрел реализира за 1:0.

В следващия, 28-и кръг тимът на Левски ще гостува на Ботев Пловдив на 29 април, а Берое ще приеме Пирин Благоевград на 30 април.