За 28-и път в историята си ЦСКА и Левски ще се изправят един срещу друг в четвъртия месец от годината.

"Сините" разполагат с известен превес пред опонента си, като балансът през април е 13 победи за Левски, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, голова разлика 38-34 в полза на състава от "Герена".

За първи път вечните съперници мерят сили през април през далечната 1952 година.

Жерсон Кабрал си тръгва през лятото

Нежелан на "Герена" си тръгва през лятото

Футболистът не успя да впечатли Делио Роси

Тогава през първото полувреме "армейците" повеждат с два гола чрез Димитър Миланов и Панайот Панайотов. В 66-ата минута Димитров връща едно попадение за "сините", но Панайотов слага точка на спора в 76-ата.

В двубоите през април ЦСКА постига най-голямата си победа през 1957 година. Тогава "червените" ликуват след 4:0, а в прегръдките на съотборниците си попадат легендите Крум Янев, Стефан Божков, Кирил Ракаров и Иван Колев.

Левски също е вкарвал 4 гола на "армейците" - на 24.04.1994 година. "Сините" печелят с 4:1.

Делио Роси отсече: Срещу ЦСКА искам да видя един солиден Левски! (ВИДЕО)

"Като отбор стоим добре", заяви италианецът

Двубоят ще остане в историята с хеттрика на Наско Сираков. Вълка открива в 22-ата минута от дузпа, а Петър Александров удвоява в 36-ата. През втората част Сираков вкарва нови две попадения - в 50-ата и 85-ата минута. Голът за "армейците" е дело на... бившия футболист на Левски - Станимир Стилов. 10-години по-късно Мъри и Наско правят тандем треньор - директор на "Герена".

Две години по-късно (на 27.04.1996-а) Левски влиза в априлски мач срещу ЦСКА, като има зад гърба си рекордни 9 поредни победи във всички турнири над противника. Край на уникалната серия обаче слага Петър Михтарски - бившият нападател на Левски вкарва единствения гол в двубоя в 69-ата минута. Мачът ще се запомни и с друго. След края на първото полувреме фен от Сектор "А" хвърля към главния съдия Веселин Богданов жива змия, докато отборите се прибират в тунела.

Стресираният рефер отказва да излезе за второто полувреме, но делегатът го убеждава да го стори.

За последно "сини" и "червени" спориха в четвъртия месец преди година. На 29.04.2017-а "армейците" вкараха три попадения на противника. Още до 6-ата минута те водеха с 2:0 след точни изстрели на Арсенио Нунеш и Кирил Десподов. В 53-ата минута Фернандо Каранга сложи точка на спора.

Стамен Белчев: В ЦСКА не сме загубили почва под краката си (ВИДЕО)