Отборът на Левски постигна успех в днешната си контрола срещу съгражданите от Септември. "Сините" зарадваха малкото публика на "Герена" с лесна победа 2:0. В герой за домакините се превърна новото попълнение Илиан Мицански, който даде сериозна заявка за титулярното място с отбелязаните две попадения. Бившият национал бе точен в началото на двете полувремена.

Триумфът на Левски можеше да бъде и по-изразителен, ако с пропуски не се бяха отчели - Бабатунде Адениджи, Сашо Александров и Галин Иванов.

В спаринга днес участие взеха играчи, които по-рядко попадат в полезрението на Елин Топузаков. Впечатление с представянето си направи младият Илия Юруков, който заформи отличен тандем с Роман Прохазка в средата на терена.

Топузаков: Първа лига ни липсва

"Дано Костадинов и Бурабия са готови за гостуването на Монтана"

Днешната среща на "Герена" беше с вход свободен, но и това не се оказа достатъчен стимул за повече хора по трибуните.

В следващия кръг от Първа лига, Левски ще има коварно гостуване в Ловеч на намиращия във възход тим на Монтана.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Мицански (4'), 2:0 Мицански (50')

ЛЕВСКИ: Чворович, Александров, Сандберг, Лукин, Минев, Прохазка, Нар, Иванов, Аниете, Мицански, Юруков

Резерви: Илиев, Орачев, Кабов, Адениджи, Г. Павлов, М.Костадинов, Костадинов, П. Иванов, Генев

СЕПТЕМВРИ: Деберлиев, Дяков, Василев, Купенов, Райчев, Кацаров, Бастунов, Пехливанов, Димитров, Ангелов, Аджов

Резерви: Галев, Димитров, Панталеев, Тунгаров, Ханждиев, Д. Иванов, Ал. Александров, Петров, Смилков

РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ!

преди 7 години в 17:49 ч.

90' - КРАЙ НА МАЧА!

преди 7 години в 17:44 ч.

86'-Удар на Панталеев от пряк свободен изстрел, който мина високо над гредата на Чворович.

преди 7 години в 17:32 ч.

74'- Няколко поредни пробива на Бабатунде Адениджи, които завършват някъде около границата на вражеското наказателно поле.

преди 7 години в 17:25 ч.

66'- Галин Иванов поднесе топката на тепсия на Баба Адениджи. Головата суша на нигериеца обаче продължи, след като прати удара си право в тялото на Валентин Галев.

преди 7 години в 17:21 ч.

58- Страхотен пробив по крилото на Сашо Александров, който обаче не можа да сътвори голова асистенция към Мицански. Антонио Аниете пък се ядоса на БГ Алвеш, тъй като бе в добра позиция, но не получи пас от Сашо.

преди 7 години в 17:09 ч.

50-ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:0!! МИЦАНСКИ! Домакините започнаха втората част така, както и първата - с ранен гол. Роман Прохазка сътвори отличен рейд, след което пусна към непокрития Мицански, който на празна врата отбеляза втория си гол в мача.

Последно обновление в 17:25 ч. на 12.11

преди 7 години в 17:04 ч.

46-ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

преди 7 години в 16:47 ч.

45'-ПОЧИВКА.

44'- Отличен рейд на младока Юруков. Точно, когато трябваше да центрира акуратно, той прати топката силно в тъч.

преди 7 години в 16:41 ч.

39- Илия Юруков намери по страхотен начин Мицански, който обаче се забави и не успя да нанесе изстрел. Бавните му реакции ядосаха феновете на Левски.

преди 7 години в 16:32 ч.

29'-Сашо Александров падна в наказателното поле на Септември, ала главният съдия Станимир Тренчев прецени, че в тази ситуация не може да бъде отсъдена дузпа.

преди 7 години в 16:20 ч.

19'-Скучни минути на "Герена" без реално голово положение пред двете врати.

преди 7 години в 16:10 ч.

7'- Гостите можеха да отговорят подобаващо на удара в 7-ата минута. Селекцията на Ники Митов организира атака през центъра, която позволи на Пехливанов да шутира от границата на наказателното поле. С решителна намеса обаче блесна Сандберг, който легна на шпагат и спаси Чворович от почти сигурен гол.

преди 7 години в 16:07 ч.

4' - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! МИЦАНСКИ! Срещата започна по отличен начин за домакините, които поведоха още в 4-ата минута чрез Илиан Мицански. До попадението се стигна, след като Аниете центрира от ъглов удар. На далечната греда беше Симон Сандберг, който свали с глава малко пред голлинията, където Мицански без никакви проблеми отклони в мрежата на Септември. Голът бе първи за стрелеца с екипа на Левски.

преди 7 години в 16:05 ч.