Монтана победи Левски с 3:2 в контролен мач

Студен ноемврийски шамар за Левски, Монтана надви "сините" в контролен мач

Два обрата на "Герена" и поражение с 2:3 за селекцията на Славиша Стоянович

89′

Удар на Хали Тиам, от границата на наказателното поле, бе спасен с вещина от Орлинов.

80′

Фаул за Левски отляво по атаката. Давиде Мариани центрира, а малко не стигна да засече точно в мрежата.

74′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:3!! БОРИСЛАВ ДАМЯНОВ!! И макар, че домакините пуснаха в игра част от своите звезди, сред които Обертан, Тиам, Цветкович и Мариани, още едно попадение влетя в мрежата на Ники Кръстев. В 74-ата минута селекцията на Монтана се възползва от поредна пробойна в "синята" отбрана. Борислав Дамянов бе изведен очи в очи срещу Кръстев и за трети път го накара да извади топката от собствената си мрежа.

Снимка 390038

66′

В игра за Левски се появяват част от основните футболисти на клуба като Габриел Обертан, Хали Тиам, Милош Цветкович и Давиде Мариани.

51′

ГООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:2!! ИЛИЕВ! Втората част стартира така, както и първата - с попадение за Монтана. Левскарите допуснаха кошмарна грешка при изнасянето на топката, като най-голям виновник се оказа резервата Антони Белмонт. Французинът подари топката на Атанас Илиев, който сам срещу вратаря не сбърка за 2:2!

Снимка 390045

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:1!!! ПАУЛИНЬО!! Макар и в приятелски мач, бразилецът Паулиньо сложи край на головата си суша в Левски. Футболистът с №7 се оказа на точното място, след като Буш получи топката до дясната греда и съумя да направи отлична асистенция, матирайки отбраната на Монтана с остър диагонален пас.

Снимка 390039

30′

РИВАЛДИНЬО!! Пълният обрат можеше да бъде осъществен още в 30-ата минута, ала триково отиграване с пета на Ривалдиньо беше спасено от вратаря на Монтана.

26′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:1 АТАНАС КАБОВ! Натискът, който селекцията на Славиша Стоянович упражняваше, даде ефект и Левски изравни в 26-ата минута. Луи Нганиони пусна перфектен пас по въздух за Кабов, който изпревари закъснелия да го пресече Орлинов и елегантно реализира за домакините.

Снимка 390042

22′

КАБОВ! Натискът пред вратата на монтанчани се увеличаваше. Добра възможност да върне домакините в мача получи и младият Атанас Кабов. Атакуващият халф излезе на добра позиция в 22-ата минута, но беше бързо респектиран от отличната изява на Орлинов.

19′

Ривалдиньо продължи да бъде най-опасният футболист на левскарите. В 19-ата минута той сътвори отлично двойно подаване с Буш и се наложи да стреля от удобна позиция. Стореното миг по-късно от бразилеца обаче бе истинско разочарование.

14′

Левски прави опити за бързо изравняване, но срещу себе си има един пределно мобилизиран тим, за който може да кажем, че атакува далеч по-опасно. В 15-ата минута нещо по-интересно пробва да направи Ривалдиньо, но изстрелът му от средна дистанция мина над горната греда.

5′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА! 0:1!! СЕРГЕЙ ГЕОРГИЕВ! Пропускът не се оказа фатален за селекцията на Ферарио Спасов, която още при следващото си положение вече наказа столичния гранд. Сергей Георгиев влезе на скорост в полето на Левски и с красив диагонален изстрел не остави никакъв шанс на Кръстев.

Снимка 390035

3′

КАКВО НАЧАЛО! Проверката на "Герена" започна доста интересно, като двата тима си размениха по едно интересно положение в рамките на 60 секунди. Първото бе за домакините от Левски, които макар и с малко късмет, можеха да стигнат до гол, след като вратарят на съперника Орлинов не прецени една висока топка, изпусна я и тя се отби в гредата. В ответната атака пък Монтана можеше да поведе, но Николай Кръстев парира удар отблизо на Димитър Георгиев.

1′

Мартин Петков

Отборите на Левски и Монтана се изправят един срещу друг в контролен мач. Спарингът ще се играе на стадион "Георги Аспарухов", като входът е свободен, а за феновете единствено ще бъде отворен Сектор "А".

Славиша Стоянович бесен, готов да напусне Левски?!

"Ако аз съм проблемът, тръгвам си на полусезона", заявил сърбинът пред играчите

Приятелската среща се провежда заради паузата в шампионата. Домакините няма да разчитат на своя национал Станислав Костов, а контузени пък са капитанът Иван Горанов и Богдан Вашчук.

Давид Яблонски мотае Левски за новия си договор

Чехът е обект на интерес от страна на сериозни чуждестранни клубове

Очакванията са, че по подобие на предишните контроли, и в тази Славиша Стоянович ще даде шанс за изява на играчи, които по-рядко получават игрови минути в официалните двубои. Интерес възбужда и решението на вратарската криза, която здраво тресе "сините" през последните няколко месеца. На трибуните се очаква да бъде и Николай Михайлов, който преговаря със собственика Спас Русев за трансфер в столичния гранд.

Ники Михайлов е все по-близо до завръщане в Левски

Преговорите между вратаря и "синия" бос Спас Русев са на финалната права

Монтана се намира на второ място във Втора лига, като изостава на цели седем точки от убедителния лидер Царско село. Начело на гостите е опитният специалист Ферарио Спасов, а в тима личат имената на бившите левскари - Ивайло Василев, Галин Ташев, Владислав Мисяк, Сергей Георгиев и Мирослав Антонов.