90+2′
Турнир: efbet Лига Стадион: Георги Аспарухов Зрители: Мачът се играе без публика
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Монтана с 2:0 в efbet Лига

Прагматичен Левски надхитри Монтана в мразовита битка на "Герена"

Здравко Димитров и Стивън Петков се разписаха за успеха с 2:0

89′

Валери Божинов се появява на терена с усмивка на лице. Той заменя Найджъл Робърта.

89′

Дебют за испанското попълнение Начо Монсалве.

86′

Стефан Цонков получава официално предупреждение от главния съдия.

85′

Мартин Петков  ще се появи в игра на мястото на Насиру Мохамед.

80′
Снимка 518550

78′

Поредица от корнери пред вратата на Левски. Отбраната на "сините" обаче действа на висота. Това беше и един от малкото интересни моменти през втората част.

73′

Симеон Славчев ще стабилизира халфовата линия на тима, заменяйки голмайстора Стивън Петков.

69′

Александър Башлиев е поредният футболист на Монтана, който получава жълт картон.

64′
Снимка 518555

53′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! "Сините" бързо можеха до стигнат и до класиката. В 53-ата минута центриране на Насиру Мохамед имаше за краен адресат Найджъл Робърта, но вместо това капитанът на гостите Иван Михов отклони фатално към своята врата. Макенджиев реагира адекватно и сътвори атрактивно спасяване.

53′

Адам Буджамаа дебютира за Монтана в официален мач. Заменя Сергей Георгиев.

Снимка 518554

49′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:0!! ПЕТКОВ! Левски удвои своята преднина в 49-ата минута. Найджъл Робърта пое кълбото по десния фланг, след което върна назад за Тома Даске. Този път опорния халф реши да стори нещо различно и продължи наляво за Стивън Петков. Без подготовка, юношата на "сините" отправи много техничен шут, който не притежаваше респектираща сила, но бе толкова точен, че порази незащитения ъгъл на монтанчани за 2:0.

48′

Откриващата ситуация за втората част беше регистрирана в 48-ата минута, когато Насиру Мохамед, падайки върна назад за Тома Даске. Французинът стреля силно от далечна дистанция, но право в ръцете на Макенджиев.

48′

Стивън Петков от Левски получава жълт картон.

47′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме на Левски - Монтана.

46′

Промяна в лагера на гостите. Стефан Каменов се появява в игра вместо имащия жълт картон Йордан Йорданов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 518558

39′

Футболистите на Левски изпитват сериозни трудности в организирането на качествени атаки. Монтана пък дебне своя опонент на скоростни контри и разчита главно на индивидуалната класа на Билал Бари.

33′

Тома Даске получава жълт картон от главния съдия.

31′

Здравко Димитров продължи да бъде един от най-опасните играчи в "синьо". Към 31-ата минута атакуващият халф увлече вниманието на трима съперникови бранители, но изпусна точния момент за стрелба и изгуби коженото кълбо.

23′

Първо официално предупреждение в мача. Получава го Йордан Йорданов.

16′

Откриващият гол не промени кой знае колко събитията на терена. Монтана продължи да изпълнява фаулове и корнери пред вратата на левскарите. При един от тях коварен рикошет можеше да подлъже фатално Микулич, но хърватинът се ориентира бързо в новата ситуация и смело се хвърли в краката на Билал Бари.

14′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! ЗДРАВКО ДИМИТРОВ! И както гласи шаблонът - "противно на футболната логика", Левски беше отборът, добрал се до лидерството в 14-ата минута. В епицентъра на събитията се оказа Найджъл Робърта, който се бе върнал към центъра, за да освободи пространство за Здравко Димитров. "Лалето" моментално пусна за крилото на столичани, който рязко смени посоката срещу Башлиев и от няколко метра порази вратата на Благой Макенджиев. След това националът отпразнува головото събитие в гореща прегръдка с резервата Валери Божинов.

12′

ЦОНКОВ! Статичните положения продължиха да бъдат силното оръжие за момчетата на Атанасов. Поредното им такова отново даде шанс за Стефан Цонков. Този път защитникът с №33 игра по-категорично с глава, но само, за да насочи над горната греда.

11′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Футболистите на Монтана имаха сериозни претенции към главния съдия Георги Давидов. Тимът от северозапада беше на мнение, че Билал Бари е фаулиран в наказателното поле от Живко Атанасов, а не, както отсъди и реферът - на линията, което доведе само до пряк свободен удар.

5′

ЦОНКОВ! Селекцията на Славиша Стоянович бързо можеше да се окаже догонваща в резултата. Още в петата минута гостите от Монтана изпълниха статично положение, което доведе до неразбирателство в "синята" отбрана. На стрелкова позиция се оказа централният бранител Стефан Цонков, но от непосредствена близост направи по-трудно и не отбеляза.

Снимка 518552

3′

Двубоят на "Герена" очаквано стартира с моменти на аклиматизация към тежкия терен. Това доведе и до няколко тежки единоборства, при които най-вече пострада звездата на гостите Тони Тасев.

3′

Здравко Димитров фаулира откъсващия се по крилото Тони Тасев.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′