Отборът на Левски Лукойл се класира за финала на Купата на България, въпреки че загуби днешното дерби с Балкан в Ботевград с 80:87. В първия полуфинален двубой "сините" спечелиха с 11 точки разлика и днешното поражение не се оказа фатално по пътя им към златото.

Без преиграване на Левски Лукойл - Балкан

Контестацията на "зелените" бе отхвърлена

Срещата бе изгледана на живо от легендата на Левски - Наско Сираков и собственикът на Царско село - Стойне Манолов.

Балкан поведе с 14:8 след две поредни тройки на Джордан Калахан, но гостите бързо изравниха, достигайки до шест поредни точки без да получат ответен отговор. Последва още едно равенство при 16:16, а домакините все пак достигнаха до 23:18 в края на първата част.

През втората част Христо Захариев отново изведе Балкан напред, оставяйки Левски Лукойл доста назад в резултата. Двата тима завършиха преди почивката при най-голямата разлика в полза на домакините - 43:30.

Снимка 340900

След подновяването на играта, Джъстин Нокс и Христо Николов върнаха "сините" в правия път, реализирайки общо 21 точки и преди последната част резултатът бе 64:62.

В заключителната част на срещата Балкан остана начело в резултата, въпреки че Левски Лукойл до последно оказваше сериозна съпротива. Въпреки това домакините достигнаха до победа с 87:80.

На финала момчетата на Константин Папазов ще се изправят срещу Рилски спортист.

Балкан - Левски Лукойл 87:80 (23:18, 20:12, 21:32, 23:18)

БАЛКАН: Джордан Калахан 16, Брандън Фортънбери, Христо Захариев 13, Дивон Уошингтън 18, Игор Кесар 3 (Павел Иванов 11, Венцислав Петков 15, Дейвид Хоутън 11)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Станимир Маринов 24, Божидар Аврамов 2, Павлин Иванов 11, Христо Николов 15, Кийт Клантън 3 (Веселин Веселинов 2, Асен Великов, Николай Стоянов, Алекс Симеонов, Джъстин Нокс 23)

Левски Лукойл победи Балкан със 73:62